Iwona Agnieszka Łebek „Eko Wójtem Roku 2013”

To był bardzo udany rok dla naszej gminy.  Otworzyliśmy  jeden z pierwszych publicznych żłobków w gminach wiejskich, zakończyliśmy wielomilionową budowę kanalizacji wraz z oczyszczalnią ścieków, zmodernizowaliśmy kolejne kilometry dróg oraz udało nam się sprawnie wprowadzić "ustawę śmieciową". Podjęte działania doceniła kapituła ogólnopolskiego konkursu „Wójt Roku” nominując po raz siódmy Iwonę Agnieszkę Łebek do dziesiątki najlepszych włodarzy w Polsce.

Podczas uroczystej gali w Warszawie  Iwona Agnieszka Łebek odebrała statuetkę dla "Eko Wójta Roku 2013" – za stworzenie efektywnego gminnego systemu selektywnej zbiórki odpadów oraz za działalność na rzecz edukacji ekologicznej i zrównoważonego rozwoju. Kapituła doceniła m.in. kampanię informacyjną naszej gminy przy zmianie systemu wywozu odpadów, jego przebieg oraz terminowość przy uchwalaniu. 

Dobre miejsce dla biznesu

Nominacja Iwony Agnieszki Łebek do dziesiątki najlepszych wójtów w Polsce była  podtyktowana dynamicznym rozwojem gminy na przestrzeni ostatnich lat. Długołęka jest dziś zaliczana do najbogatszych i do najprężniej zarządzanych samorządów w kraju. Z każdym rokiem w gminie przybywa coraz więcej przedsiębiorstw oraz mieszkańców. W ubiegłym roku w Długołęce otwarto jeden z największych salonów samochodowych w Polsce. – Największym atutem tego miejsca jest lokalizacja. Jej wybór jest decyzją przemyślaną. Nie ograniczają nas tu żadne bariery. Duża działka daje możliwość zagospodarowania jej w sposób kompleksowy. To zdecydowanie korzyść dla klientów, którzy oczekują całościowej opieki w jednym miejscu – mówi prezes firmy Krzysztof Dobrygowski. W ciągu ostatnich lat liczba mieszkańców Długołęki wzrosła o kilka tysięcy. – Pamiętam, że kiedy obejmowałam stanowisko wójta, gmina liczyła niecałe 18 tys. mieszkańców. Na chwilę obecną zameldowanych jest u nas ponad 25 tys. ludzi. To stawia przede mną nowe wyzwania, które jestem gotowa zrealizować – mówi Iwona Agnieszka Łebek. 

Inwestycje pełną parą

Największą siłą Długołęki są podejmowane inwestycje. W 2013 roku gmina otworzyła jeden z pierwszych publicznych żłobków w gminie wiejskiej oraz nowy budynek przedszkola. Długołęka może się pochwalić zapleczem oświaty porównywalnym do miasta. Znajdziemy tu żłobek, przedszkole, szkołę podstawową oraz liceum. Gmina podejmuje również liczne inwestycje w zakresie rozbudowy kanalizacji oraz modernizacji dróg. W ubiegłym roku zakończyła się budowa sieci wraz z oczyszczalnią ścieków w Borowej na łączną kwotę 13 mln zł. Podejmowane przez wójta inwestycje odbijają się szerokim echem. Długołęka jest stale nagradzana w prestiżowych konkursach. W tym roku Iwona Agnieszka Łebek po raz siódmy znalazła się w gronie finalistów „Wójta Roku”. Pani wójt odebrała również statuetkę dla "Eko Wójta 2013"Jednak jak sama przyznaje: – Nie dla statuetek i dyplomów rozbudowujemy naszą gminę. Najważniejsi byli, są i będą ludzie, dla których jestem gotowa poświęcić kolejne lata swojego życia – mówi. 

Adrian Walczyk

Dodano: 14 kwietnia, 2014

Komentarze

Komentowanie wyłączone.