Jednośladem po Długołęce. Weź udział w rajdzie rowerowym

  
Jednym z najlepszych sposobów aktywnego korzystania z ostatnich ciepłych dni jest wycieczka rowerowa. Zapraszamy wszystkich miłośników jednośladów na rajd rowerowy. Finałem wycieczki będzie ognisko z kiełbaskami.

Wycieczka dedykowana jest głównie dla uczniów szkół podstawowych z terenu gminy, ale jak przyznaje wójt gminy: – Każda osoba jest mile widziana. Zapraszamy również mieszkańców sąsiednich gmin oraz Wrocławia – zaprasza Iwona Agnieszka Łebek. Rajd rowerowy rozpocznie się w najbliższą niedzielę o godz. 14. Cykliści wystartują spod Urzędu Gminy w Długołęce. Zaplanowana trasa ma długość 10 km i wiedzie przez Kamień, Bielawę, Raków, a kończy się w przy zabytkowym pałacu w Borowej, gdzie na wszystkich uczestników czeka integracyjne ognisko. Po drodze zaplanowany jest krótki postój przy malowniczych stawach między Bielawą a Rakowem. Na mecie najmłodsi rowerzyści będą szukać skarbu rodziny von Schwerinów. 

Rajd rowerowy będzie zabezpieczony przez policję, a najmłodsi uczestnicy będą mieć zapewnioną opiekę osób dorosłych. – Ważne, żeby każdy rowerzysta miał sprawne światła w rowerze, elementy odblaskowe na ubraniu oraz kask ochronny. Osoby niepełnoletnie muszą mieć zgodę rodzica na udział w rajdzie – informuje Anna Chomicka z wydziału promocji gminy.

Adrian Walczyk

Regulamin Gminnego Rajdu Rowerowego

Dodano: 21 października, 2014

Komentarze

Komentowanie wyłączone.