Jesienna sonata w Mirkowie

23 września występem w Mirkowie rozpoczęła się ósma edycja Koncertów Ziemi Wrocławskiej. Organizatorem przedsięwzięcia jest Fundacja Opus Organi, natomiast patronem honorowym starosta powiatu wrocławskiego – pan Andrzej Szawan, który był jednym z gości niedzielnego koncertu. Swoją obecnością zaszczycił nas również kard. Henryk Gulbinowicz. Gwiazdą wieczoru był doskonały organista Marek Pilch, dla którego, jak mogliśmy się przekonać na własne uszy, niestraszne są dźwięki Mozarta, czy preludia autorstwa Jana Gawlasa i Feliksa Mendelssohna-Bartholdy’ego. W czasie, kiedy na dworze pierwsze skrzypce odgrywa jesienna sonata, możliwość wspólnego słuchania muzyki poważnej w obiektach sakralnych to świetna forma relaksu, na który – w imieniu organizatora – zapraszamy w przyszłym tygodniu do Kątów Wrocławskich, jednocześnie ciesząc się, że w tym roku to my mogliśmy otwierać tak wspaniałe przedsięwzięcie. Do zobaczenia za rok!

Dodano: 24 września, 2012

Komentarze

Komentowanie wyłączone.