Jubileusz za nami

 Wspaniałym koncertem Edyty Geppert zakończono trzydniowe obchody 40-lecia gminy Długołęka. Publiczność zgromadzona w hali sportowej szkoły w Borowej oddała się nie tylko muzycznej uczcie, ale również słodkościom, gdyż po występie artystki każdy otrzymał porcję jubileuszowego tortu.
Uroczystość otworzyła wójt gminy Długołęka Iwona Agnieszka Łebek, która przywitała przybyłych gości oraz wręczyła pamiątkowe statuetki mieszkańcom, dla których grudzień 1972 roku to data symbolizująca początek nowej drogi. Z jej rąk wyróżnienia odebrali: najstarsza mieszkanka gminy Magdalena Chrąchol, która w tym roku skończyła 101 lat, pani Monika Weismann, która urodziła się 13 grudnia 1972 roku oraz państwo Soter i Chodakowscy, którzy w tym roku obchodzą 40. rocznicę swojego ślubu. W swoim przemówieniu pani wójt podkreśliła, że kształt gminy Długołęka nie zależy wyłącznie od władz, ale od wszystkich mieszkańców. – Za to, co było dziękuję. Proszę o więcej – dodała.
Chwilę wcześniej na scenie pojawił się Patryk Słota, który utworem „Kocham cię życie” poniekąd zaanonsował gwiazdę wieczoru, ale również wprawił w doskonałe humory ponad trzystu przybyłych gości, zbierając za swój występ salwę braw. – Trochę się stresowałem. Nie śpiewałem jeszcze dla tak wielu ludzi – przyznał młody muzyk, który z wielkim wzruszeniem wysłuchał koncertu Edyty Geppert. Zresztą nie tylko on, gdyż pani Edyta wzbudziła wielkie emocje u wszystkich, a po koncercie cierpliwie rozdawała autografy oraz stanęła do pamiątkowych zdjęć. Tuż po koncercie przed scenę wjechał wspaniały tort z wielką „40”, a publiczność na stojąco odśpiewała „100 lat”.
Swoją obecnością jubileusz uświetnili m.in.: przewodniczący rady gminy Mirosław Duda, wojewoda dolnośląski Aleksander Marek Skorupa oraz honorowi obywatele gminy: profesor Andrzej Lange i Jan Biliszczuk.
Słowa uznania należą się gospodarzom uroczystości, dyrektorom zespołu szkół w Borowej: pani Barnardzie Sieczce i panu Dariuszowi Gadowiczowi oraz wszystkim pracownikom, którzy byli odpowiedzialni za przygotowanie finałowej gali. Mamy nadzieję, że spełniliśmy oczekiwania wszystkich zgromadzonych gości. 

Dodano: 17 grudnia, 2012

Komentarze

Komentowanie wyłączone.