Jubileuszowe XV Dni Gminy Długołęka przeszły do historii

Jubileuszowe XV Dni Gminy Długołęka upłynęły pod znakiem doskonałej muzyki, dobrej zabawy i sportowych emocji. Pogoda również dopisała – żar lał się z nieba.

25 czerwca park w Szczodrem jak co roku gościł mieszkańców gminy, wielkie gwiazdy i przyjezdnych z całego regionu. Powodów do świętowania było kilka. Ten ekscytujący dzień rozpoczęliśmy koncertem „Gminnych Talentów”. Dziesiątka finalistów wyłoniona w drodze castingów wystąpiła na dużej scenie i walczyła o głosy publiczności. Największe poparcie zyskała 15-letnia Martyna Kowalska z Mirkowa i to ona została Gminnym Talentem 2016. W nagrodę, z rąk wójta gminy i ubiegłorocznej zwyciężczyni Anny Miroforidu, otrzymała czek na tysiąc złotych oraz szansę na nagranie własnej płyty. – Jestem szczęśliwa. Muzyka jest moją pasją i nie wyobrażam sobie bez niej życia – mówi laureatka konkursu.

Sportowe emocje

XV Dni Gminy Długołęka zostaną zapamiętane na długo dzięki historycznemu momentowi w piłce nożnej. W małej strefie kibica wspólnie oglądaliśmy mecz Polska-Szwajcaria, który po znakomitej grze biało-czerwonych, emocjonującej dogrywce i mrożących krew w żyłach karnych, zakończył się dla nas niezwykle pomyślnie i dał naszej reprezentacji przepustkę do ćwierćfinału Euro 2016. Emocje sięgnęły zenitu. W przerwie meczu był czas na wręczenie nagród naszym gminnym sportowcom, którzy wzięli udział w II Gminnym Turnieju Piłki Siatkowej na Piasku. Na najwyższym stopniu podium stanęła drużyna Flying Stones z Kamienia. Nagrody zwycięzcom wręczała wójt Iwona Agnieszka Łebek i aktor Maciej Musiał, który tego dnia wcielił się w rolę konferansjera. – Nasi siatkarze byli bardzo waleczni. Gratuluję wszystkim uczestnikom tak dobrej formy i rywalizacji w duchu fair play – mówi wójt.

Wyróżnienia i podziękowania

Podczas imprezy swoją premierę miał film „15 lat Dni Gminy Długołęka”, w którym mieszkańcy wspominali poprzednie edycje tego święta. Wyróżnienia otrzymały „15-tki Dni Gminy Długołęka” – nastolatkowie, którzy urodzili się w dniu pierwszego święta gminy, czyli 9 czerwca 2001 r. oraz ci, którzy przyszli na świat dokładnie 15 lat temu, 25 czerwca. Statuetki odebrali: Aleksandra Golińczak, Antoni Kozłowski i Aleksandra Osowska. Nie mogło też zabraknąć oficjalnego podziękowania dla głównego sponsora imprezy, którym był Konrad Jaskulski – właściciel firmy Drewnex z Piecowic. – Dziękujemy za wsparcie – mówiła wzruszona wójt Iwona Agnieszka Łebek. Symbolicznym momentem było wypuszczenie w niebo 150 kolorowych balonów.

Na terenie parku nie mogło zabraknąć stoisk oferujących jedzenie, sprzedających zabawki i licznych animatorów. Młodzieżowa Rada Gminy wraz z uczniami Zespołu Szkół Plastycznych we Wrocławiu stworzyła na specjalnych płytach jubileuszowe graffiti, które będzie można wkrótce podziwiać obok urzędu gminy. Prezentacje na temat swoich patronów przygotowały szkoły, a ośrodek kultury, biblioteka i lokalni rękodzielnicy jak zwykle stanęli na wysokości zadania, swoimi działaniami oraz produktami wzbogacając ofertę Dni Gminy. Mieszkańcy byli bardzo hojni, dzięki czemu zbiórka pieniędzy „Długołęka dla Rwandy” przebiegła pomyślnie – zebraliśmy 2430 zł na dożywianie dzieci z Rwandy.

Wśród gwiazd

Po meczu była uczta dla ucha. W doskonałych humorach byliśmy częścią kolejnego punktu programu, jakim był koncert chóru Sound’n’Grace. Świetne przeboje, piękne głosy, cudowni ludzie – tak w skrócie można podsumować to, co widzieliśmy i usłyszeliśmy na scenie. Młodzi artyści znaleźli czas dla swoich fanów, chętnie rozdając autografy i pozując do wspólnych zdjęć. – Przyszłam na tę imprezę specjalnie dla nich – mówiła usatysfakcjonowana Ania z Długołęki.

W dużym napięciu wszyscy czekaliśmy na kulminacyjny punkt programu, którym bez wątpienia był koncert zespołu Bajm. Beata Kozidrak i jej grupa dali nam to, czego oczekiwaliśmy – pozytywną energię, cudowną muzykę, wzruszenie i okazję do zaśpiewania kultowych piosenek. – Kocham was – wołała ze sceny artystka, poruszona ciepłym przyjęciem przez naszą publiczność. Wójt Iwona Agnieszka Łebek wręczyła wokalistce bukiet róż w podziękowaniu za wspaniały koncert, podczas kórego nie zabrakło „Białej Armii”, „Tej samej chwili” czy „Co mi Panie dasz” a także najnowszych utworów zespołu.

Ciekawostką jest fakt, że znaleźliśmy sobowtóra Beaty Kozidrak! Do konkursu zgłosiły się dwie panie, z których publiczność wybrała, jej zdaniem, tę bardziej podobną. Ogrom oklasków zebrała Agnieszka Szymańska z Bykowa z burzą blond loków na głowie. Wrażenie na uczestnikach imprezy zrobił  imponujący, zdaniem wielu, pokaz laserów i fajerwerków. Stałym punktem obchodów święta gminy jest zabawa z muzyką na żywo. W tym roku do tańca zaprosił zespół Kramer, który zabawiał nas do późnych godzin nocnych.

– To był cudowny dzień, pełen wrażeń i sportowych oraz artystycznych emocji. Cieszę się, że w taki sposób świętowaliśmy jubileusz Dni Gminy i jestem wzruszona, że tyle osób było razem z nami. To napawa optymizmem i sprawia, że z wielkim entuzjazmem myślę już o przyszłorocznej edycji imprezy – podsumowuje wójt Iwona Agnieszka Łebek.

Dziękujemy wszystkim za obecność, wspólną zabawę i do zobaczenia za rok! Zapraszamy na facebook.com/wdlugolece do obejrzenia fotorelacji z imprezy.

Serdeczne podziękowania dla sponsorów XV Dni Gminy Długołęka:
DREWNEX Konrad Jaskulski – główny sponsor LOGO FIRMY

Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. header-logo

Polimer Katarzyna Głuchowska
Zakład Galwanizacyjny Elżbieta Gajęcka
Bank Spółdzielczy w Oleśnicy
Przedsiębiorstwo Inwestycji Mieszkaniowych Ireneusz Bors
Nawrot
VATT INVEST
Budmel korty, boiska sportowe Tadeusz Molus
JAMP
Park Domaszczyn
EKO-WOD
Leroy Merlin
Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA SA

Dodano: 29 czerwca, 2016

Komentarze

Komentowanie wyłączone.