Kątna – miejscowość ludzi wyjątkowych

Ogromna dawka humoru, zabawa taneczna do późnych godzin nocnych, konkursy, nagrody, a nawet sportowe emocje. Kątna 26 sierpnia była gospodarzem gminnych dożynek.

Uroczystość otworzył tradycyjny korowód dożynkowy, podczas którego sołectwa zaprezentowały dwadzieścia cztery wieńce, które swoim wyglądem zachwyciły wszystkich zebranych mieszkańców. Następnie na boisku odbyła się uroczysta msza święta polowa, koncelebrowana przez księdza proboszcza infułata, Adama Drwięgę.

Organizatorzy przygotowali tego dnia całą masę atrakcji. O oprawę muzyczną zadbały: Orkiestra Dęta z Pasikurowic, schola „Mikołajki” z Brzeziej Łąki oraz zespoły „Lejwoda” z Pasikurowic, „Góralsi” i „The Black”. Wytrzymałość dożynkowej sceny sprawdzał swoim wybuchowym występem Patenciarz, natomiast Jerzy Kryszak udowodnił, że nadal jest w znakomitej formie, rozbawiając zgromadzoną publiczność doskonałymi dialogami. Nie mogło zabraknąć również sportowej rywalizacji. W Drużynowym Turnieju Wsi wystąpiło aż 12 zespołów, a najlepsza okazała się drużyna z Kiełczowa, która oprócz okazałego pucharu, odebrała również kosiarkę, ufundowaną przez jednego ze sponsorów imprezy – firmę Selgros. Przedstawiciele sołectw w szranki rywalizacji stanęli również w innych konkurencjach. Konkurs „Kiecka sołtysowej” zwyciężył Raków, „Michę sołtysa” Borowa i Stępin, natomiast pełną humoru zabawę „Sołtys z jajami” przedstawicielka Brzeziej Łąki.

W trakcie imprezy sołectwa zostały nagrodzone za wieńce i stoiska. W pierwszej kategorii przyznano aż 4 pierwsze miejsca: Kiełczów, Jaksonowice, Węgrów, Stępin. W drugiej zwyciężyli ex aequo Stępin oraz Godzieszowa. Nagrody zostały rozlosowane również wśród mieszkańców, którzy wypełnili ankietę, poświęconą aktywności fizycznej w gminie Długołęka: zestawy kosmetyków firmy Clarena, bony na godzinną lekcję tenisa ziemnego w szkole MediSword, aparat cyfrowy oraz kurs prawa jazdy kat. B Akademii Dobrej Jazdy.

Wójt gminy Długołęka – Iwona Agnieszka Łebek – pragnie serdecznie podziękować wszystkim mieszkańcom, którzy uczestniczyli w tegorocznym święcie plonów oraz wszystkim, którzy przyczynili się do jego organizacji.

„Serdecznie dziękuję wszystkim mieszkańcom gminy Długołęka za udział w tegorocznym święcie plonów. W szczególności pragnę podziękować gospodarzom dożynek za ogromny trud i pracę włożoną w przygotowanie imprezy. Po raz kolejny mogliśmy wspólnie podziękować za tegoroczne plony i prosić o jeszcze lepsze w przyszłym roku”.

Dodano: 27 sierpnia, 2012

Komentarze

Komentowanie wyłączone.