Kazimierz Górski patronem szkoły

4 marca jest wyjątkowy z trzech powodów. Po pierwsze od dzisiaj zespół szkół w Łozinie nosi imię legendarnego trenera piłki nożnej Kazimierza Górskiego, po drugie młodzież z okolicznych miejscowości może korzystać z nowego (trzeciego w naszej gminie) ORLIKA, po trzecie wreszcie przyszła do nas wiosna.

Uroczystość nadania imienia rozpoczęła się mszą św. w sanktuarium pw. Matki Boskiej Bolesnej w Łozinie. Przewodniczył jej Jego Ekscelencja Marian Gołębiewski. Arcybiskup poświęcił dziś poczet sztandarowy, tablicę pamiątkową przedstawiającą patrona szkoły oraz kolejnego Orlika w naszej gminie.

Oficjalna część ceremonii nadania imienia odbyła się na sali gimnastycznej. Wśród zaproszonych gości byli m.in.: zastępca wójta Ewelina Kolinko, przewodniczący rady Mirosław Duda, wicemarszałek województwa dolnośląskiego Radosław Mołoń, prezes Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej Andrzej Padewski oraz syn patrona szkoły Dariusz Górski. – Bardzo się cieszę, że nasza rodzina stale się powiększa. Jesteście kolejną szkołą, której patronem został mój ojciec – mówił syn Kazimierza Górskiego. Wybór patrona nie jest kwestią przypadku. Szkoła w Łozinie od dawna szczyci się licznymi sukcesami sportowymi. Juniorzy oraz trampkarze KS Łoziny godnie reprezentują naszą gminę w rozgrywkach ligowych, a hokeistki pod wodzą trenera Tadeusza Marca zdobywają kolejne medale na mistrzostwach Polski. – Dopóki piłka w grze, wszystko jest możliwe. To przesłanie powinno wam towarzyszyć przez całe życie i przypominać, że nie warto się poddawać, nawet w sytuacjach, w których osiągnięcie sukcesu wydaje się być niemożliwe – mobilizowała młodzież Ewelina Kolinko.

Kulminacyjnym momentem uroczystości było wprowadzenie oraz przekazanie z rąk pani dyrektor Ilony Nowaczyk przepięknie zdobionego sztandaru przedstawiającego sylwetkę Kazimierza Górskiego. Od dziś poczet sztandarowy z Łoziny będzie nam towarzyszył we wszystkich ważnych, gminnych uroczystościach.

Po zakończeniu ceremonii nadania imienia odbyło się uroczyste otwarcie kolejnego Orlika w naszej gminie. Wstęgę przecięli zastępca wójta Ewelina Kolinko oraz prezes DZPN Andrzej Padewski. Chwilę później na boisko wbiegli piłkarze KS Łoziny, by rozegrać inauguracyjny mecz. 

Środki finansowe na budowę Orlika w Łozinie  przekazane zostały z dwóch źródeł: Ministerstwa Sportu i Turystyki – 333 000 zł oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego 260 000 zł, pozostałą część (ok. 500 000 zł) pokryła gmina w ramach wkładu własnego.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji na naszym profilu na Facebooku: 
http://www.facebook.com/media/set/?set=a.547721388583308.1073741825.232576780097772&type=1

Adrian Walczyk

Dodano: 4 marca, 2013

Komentarze

Komentowanie wyłączone.