Koła gospodyń pokazały swój kunszt!

 
Zgodnie z obietnicą – było świątecznie, rodzinnie i pysznie! Koła gospodyń wiejskich zaprezentowały się w urzędzie gminy. Na wszystkich czekały domowej roboty pierogi, sałatki, ciasta a także ryby – czyli wszystko to, co powinno się znaleźć na wigilijnym stole. 

Na terenie gminy Długołęka funkcjonuje pięć kół: w Godzieszowej, Siedlcu, Jaksonowicach, Pruszowicach i Stępinie. Każde z nich miało możliwość zaprezentowania swoich kulinarnych umiejętności w urzędzie gminy podczas spotkania "Przy wigilijnym stole". Degustacje świątecznych potraw zostały połączone z prezentacjami multimedialnymi na temat działalności kół.  W spotkaniu wzięła udział Iwona Agnieszka Łebek, która nie kryła radości z zaangażowania gospodyń. – Byłam przekonana, że panie włożą w dzisiejsze spotkanie całe swoje serce, ale i tak, jak zawsze, jestem pod ogromnym wrazeniem. Koła gospodyń towarzyszą nam przy wszystkich gminnych uroczystościach, na których rozpieszczają nas pysznymi, domowymi wypiekami. Dzięki ich działalności słowo „polska prawdziwa wieś” nie przepadło w słowniku archaizmów – mówi wójt gminy. Prezentacja kół wypadła doskonale. Urząd pękał w szwach, a świąteczne posiłki cieszyły się dużym powodzeniem. Niektórym gościom udało się wydobyć przepisy. – Udało mi się zdobyć recepturę na wspaniałą rybę w galarecie z Pruszowic. Po powrocie do domu na pewno spróbuję ją zrobić mężowi, bo widziałam jak mu smakuje – mówi pan Krystyna.

Korzystając z okazji Iwona Agnieszka Łebek życzyła wszystkim mieszkańcom rodzinnych świąt Bożego Narodzenia: – Życzę, aby każdy przeżył te święta na swój sposób – niepowtarzalny i niezapomniany – mówiła. Życzenia złożył również obecny na spotkaniu Roman Potocki – starosta powiatu wrocławskiego.

Więcej zdjęć na: www.facebook.com/wdlugolece (oficjalny profil gminy Długołęka)

Adrian Walczyk

Dodano: 12 grudnia, 2013

Komentarze

Komentowanie wyłączone.