Kolejna edycja „Aktywni Razem”

Od sierpnia br. trwa kolejny cykl warsztatów w ramach projektu systemowego „Aktywni razem” Jego głównym celem jest zwiększenie szans na rynku pracy i integracja ze społeczeństwem osób z terenu gminy Długołęka.

W ramach projektu sześć kobiet i jeden mężczyzna uczestniczą w zajęciach aktywizacyjnych, które potrwają do listopada. Dotychczas beneficjenci wzięli udział w warsztatach psychologicznych – zajęciach grupowych, które umożliwią spojrzeć na własną sytuację oczami innych osób z grupy oraz dokładniej poznać siebie w kontakcie z innymi ludźmi. W zeszłym tygodniu zakończyły się warsztaty z podnoszenia kompetencji społecznych. Uczestnicy dowiedzieli się jak gospodarować czasem oraz budżetem domowym.

W październiku rozpoczął się kurs obsługi kas fiskalnych z praktyką, który trwał cztery dni. Po otrzymaniu książeczki sanitarno-epidemiologicznej odbędzie się praktyka w sklepie. Uczestnicy wzięli również udział w szkoleniu z doradcą zawodowym. Warsztaty miały na celu zwiększenie umiejętności poruszania się po rynku pracy – jak napisać dobre CV oraz list motywacyjny, a takze jak skutecznie zaprezentować się podczas rozmowy o pracę. W najbliższym czasie planowana jest realizacja warsztatów z profilaktyki zdrowotnej.

Dodano: 23 października, 2013

Komentarze

Komentowanie wyłączone.