Kolejna szkoła zyskała swojego patrona

18 maja 2012 roku kolejna gminna szkoła zyskała swojego patrona. Tym razem ten zaszczyt przypadł Szkole Podstawowej w Borowej, którą kieruje Dyrektor Bernarda Sieczka. Szkoła Podstawowa od tego dnia posługiwać będzie się nazwą: Odkrywców i Podróżników.

Dyrekcja Szkoły, Rada Rodziców oraz sami uczniowie przygotowali w związku z tym piękną uroczystość, na której gościem byli m.in. Wójt Gminy Długołęka – Iwona Agnieszka Łebek, Przewodniczący Rady Gminy – Mirosław Duda oraz Sekretarz Gminy – Beata Łabaczuk. Uroczystość rozpoczęła się mszą św. podczas, której poświęcony został nowy sztandar szkoły. Po mszy goście przenieśli się do szkoły, gdzie oficjalnego odczytu aktu nadania imienia dokonał Przewodniczący Rady. Następnie przyszedł czas na gratulacje od gości – w tym Pani Wójt, która jako absolwentka Szkoły Podstawowej w Borowej nie kryła swojego wzruszenia i dumy. Pani Wójt dokonała również odsłonięcia przepięknej tablicy pamiątkowej, którą ofiarowała szkole w ramach prezentu. Podziwiać ją można w holu szkoły.

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy uczniom, rodzicom oraz pracownikom szkoły!

 

Dodano: 22 maja, 2012

Komentarze

Komentowanie wyłączone.