Kompleks lekkoatletyczny w Długołęce

 
Jeszcze w tym roku Długołęka będzie się mogła pochwalić pierwszym kompleksem lekkoatletycznym w powiecie wrocławskim. Mieszkańcy będą mieli do swojej dyspozycji bieżnię lekkoatletyczną, bieżnię do sprintu, skocznię w dal, boisko do rzutu kulą oraz w boisko piłkarskie o nawierzchni trawiastej. 

Kompleks lekkoatletyczny powstanie w pobliżu urzędu gminy. Planowana data zakończenia inwestycji przypada na IV kwartał 2014 r. Realizacja zadania jest możliwa dzięki wsparciu finansowemu, jakie Długołęka otrzymała w ramach programu „Dolny Śląsk dla Królowej Sportu”. Na konto gminy wpłynęło 310 tys. zł, co pozwoli w 50 % sfinansować koszt budowy. W marcu Iwona Agnieszka Łebek odebrała z rąk wicemarszałka Radosława Mołonia symboliczny czek. 

Szukamy przyszłego olimpijczyka

Wójt gminy przyznaje, że inwestycja w sport zawsze się opłaca. – Budując obiekty sportowe aktywizujemy ludzi i dajemy szansę bezpłatnego rozwijania się młodych sportowców. Kto wie, może wśród nas znajdziemy przyszłego olimpijczyka? – mówi Iwona Agnieszka Łebek. Gmina mocno wspiera rozwój kultury fizycznej. Mieszkańcy mają do swojej dyspozycji boiska piłkarskie, boiska wielofunkcyjne, Orliki, siłownie napowietrzne oraz wyremontowaną halę sportową w Borowej. Kompleks lekkoatletyczny będzie pierwszym takim obiektem w powiecie wrocławskim.

Adrian Walczyk

Dodano: 13 maja, 2014

Komentarze

Komentowanie wyłączone.