Koncert Bednarka zastrzykiem energii dla Długołęki

  
W parku Szczodre odbyła się trzynasta edycja Dni Gminy Długołęka. Gwiazdą wieczoru był Kamil Bednarek. Na scenie wystąpili również Skaldowie oraz utalentowani mieszkańcy. „Gminnym talentem” została Kamila Florek.

Dni Gminy Długołęka to jedna z największych imprez w powiecie wrocławskim. Tegoroczna edycja ściągnęła do malowniczego parku kilka tysięcy ludzi. Organizatorzy przygotowali atrakcje dla każdej grupy wiekowej. Na dzieci czekały dmuchańce oraz liczne zabawy z animatorami. Młodzież mogła podziwiać ekstremalną jazdę na rowerze uczestnika „Mam talent” Jakuba Króla oraz wspólnie z Anną Bielą namalować graffiti. Z kolei starsza widownia świetnie się bawiła podczas koncertu ponadczasowych Skaldów. Dodatkowo na boisku siatkarskim rozegrano turniej piłki plażowej, było wspólne tańczenie samby z grupą Samba Batucada, liczne stoiska rękodzielników i gastronomiczne oraz plażowanie na leżakach. Największe emocje wzbudziły występy na scenie.

Talent o wielkim sercu
Podczas tegorocznej edycji Dni Gminy Długołęka odbył się finał konkursu „Gminne Talenty 2014”. Nagrodą główną był czek od wójta gminy w wysokości 1000 zł. Publiczność zdecydowała, że największym talentem jest Kamila Florek z Długołęki, która wykonała piosenkę Georginy Tarasiuk „Najdalsza z gwiazd" z akompaniamentem skrzypiec. Po ogłoszeniu werdyktu okazało się, że Kamila ma nie tylko ogromny talent, ale również wielkie serce. Wygraną zamierza przeznaczyć w całości na cele charytatywne. Wynik głosowania był dla niej dużym zaskoczeniem. – Kiedy usłyszałam swoje nazwisko byłam bardzo zdziwiona. W przeciwieństwie do innych uczestników nie przygotowałam żadnych plakatów ani bannerów promocyjnych, a jednak ludzie na mnie zagłosowali. Cieszę się, że mój występ się spodobał i dziękuję wszystkim, którzy oddali na mnie głos – mówi laureatka konkursu. Internetowy plebiscyt prowadzony na Facebooku gminy wygrała wokalistka z Bykowa Laura Kurek. Jak przyznają organizatorzy imprezy: – Nie wykluczamy organizacji kolejnych edycji „Gminnych Talentów". W naszej gminie mieszka wielu zdolnych ludzi, których warto pokazywać na scenie. Kamila jest tego świetnym przykładem. Mocno trzymamy za nią kciuki i z niecierpliwością czekamy na kolejne perełki.

Bednarek dzieli się energią
Głównym punktem programu był koncert Kamila Bednarka. Gwiazdor muzyki reggae ściągnął przed scenę kilkutysięczną widownię. Mieszkańcy nie kryją radości z show, jakie zgotował im Bednarek. Na profilu gminy można przeczytać wiele pozytywnych opinii: „To był najlepszy koncert Bednarka, na jakim byłam. Otrzymałam mnóstwo pozytywnej energii, za co bardzo dziękuję”, „Pani wójt to były najlepsze Dni Gminy ever. Dziękuję!”, „Pani Agnieszko wielki ukłon w Pani stronę i osób organizujących tę imprezę. Mistrzostwo świata!”, „Nie pamiętam, żeby kiedykolwiek na Dniach Gminy było tyle ludzi. Park przeżył prawdziwe oblężenie. Nigdy nie zapomnę tego koncertu”– piszą internauci na facebookowym profilu gminy. Zadowolenia nie kryje również sama organizatorka imprezy Iwona Agnieszka Łebek: – Atmosfera była niesamowita. Widzieć ze sceny tyle uśmiechniętych ludzi to niezapomniane przeżycie. A Kamil to wulkan energii, którą rozlał na nas wszystkich. Nie wiem czy wypada wójtowi tańczyć, skakać, śpiewać i piszczeć na koncercie, ale nie mogłam się powstrzymać. Było cudownie – mówi wójt Długołęki.

Wspaniałe osobowości
Podczas imprezy tradycyjnie uhonorowano „Osobowości Gminy Długołęka”, czyli osoby, które w sposób szczególny angażują się w życie społeczne gminy oraz godnie ją reprezentują. W tym roku statuetki trafiły do: Janiny Sołtysiak, Marii Drozd, Bolesława Mroza, Izabeli Kunat, Kamili Pasternak, Justyny Gąsior, Katarzyny Sobczak oraz firmy Selgros Cash&Carry. –  Wręczanie statuetek "Osobowości Gminy Długołęka" to dla mnie zawsze wzruszający moment. Uświadamiam sobie, że wśród nas są naprawdę wyjątkowi ludzie, dla których nie ma rzeczy niemożliwych. Wszyscy powinniśmy brać z nich przykład – mówi Iwona Agnieszka Łebek. Dni Gminy Długołęka zakończyły się zabawą taneczną oraz pokazem pirotechnicznym.

Adrian Walczyk

Dziękujemy sponsorom tegorocznych Dni Gminy Długołęka: Kogeneracja SA, Dach Bud, Ekotrade, FM Group, Selgros Cash&Carry, Leroy Merlin, Bank Spółdzielczy w Oleśnicy (oddział Długołęka), Drukarnia Urdruk, Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A., AGAZ Piotr Nowak
SPONSORZY-(2).png

Zdjęcia z XIII Dni Gminy Długołęka znajdziesz na naszym profilu: www.facebook.com/wdlugolece

Dodano: 4 lipca, 2014

Komentarze

Komentowanie wyłączone.