Koncerty Ziemi Wrocławskiej – Mirków

 
W minioną niedzielę w Mirkowie odbył się koncert w ramach IX edycji Koncertów Ziemi Wrocławskiej. Na słynnych organach kościoła w Mirkowie zagrała Monika Krahforst. 

Artystka rozpoczęła naukę gry na organach u swego ojca Klemensa Kamińskiego, organisty Katedry Wrocławskiej i wybitnego pedagoga. Następnie studiowała w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, w klasie prof. Joachima Grubicha oraz we Frankfurcie nad Menem (Hochschule für Musik und Darstellende Kunst) w klasie prof. Daniela Rotha. Koncertuje w Polsce i za granicą.

Koncerty Ziemi Wrocławskiej cieszą się coraz większą popularnością. Koordynator koncertów porównuje je do muzycznego kalejdoskopu. – Dzięki niezwykłej różnorodności stylistycznej koncertów każdy odnajdzie w nich coś interesującego dla siebie. Taka jest bowiem idea projektu. Nie kierujemy go do zawężonej grupy koneserów muzycznych, ale do szerokiego grona odbiorców – mówi Bogdan Tabisz.

Najbliższe koncerty:

5 października – kościół pw. św. Elżbiety we Wrocławiu 
6 października – kościół pw. Niepokalanego Serca NMP w Siechnicach
12 października – Muzeum Powozów w Galowicach
13 października – Gminne Centrum Kultury i Sportu w Kobierzycach

Adrian Walczyk

Dodano: 30 września, 2013

Komentarze

Komentowanie wyłączone.