Konkurs recytatorski „Przyroda wokół nas”

Właśnie zakończyła się 11. edycja regionalnego konkursu recytatorskiego „Przyroda wokół nas”, co roku organizowanego przez szkoły podstawowe w Borowej i Oleśnicy. Konkurs odbył się w dwóch etapach. W pierwszym udział wzięły dzieci z zerówek i klas pierwszych, w drugim kolejno o rok i dwa lata starsze. 

W sumie przed jurorami zaprezentowało się 70 dzieci. Ocenie podlegały umiejętności zapamiętania tekstu, elementy choreografii oraz intonacja głosu, adekwatna do prezentowanego wiersza. Wszystkim dzieciom należą się słowa największego uznania za odwagę, której trzeba naprawdę dużo, aby w tak młodym wieku wystąpić przed rówieśnikami, nauczycielami i rodzicami. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, słodycze oraz artykuły biurowe ufundowane przez sponsorów. 

Zwycięzcami etapu I w kategorii klas „0” zostali:

1. Szymon Florek
2. Krzysztof Łuczak
3. Wojciech Grzyb 

Zwycięzcami etapu I w kategorii klas „I” zostali:

1. Matylda Turoń
2. Julia Rozdolska
3. Wiktoria Bryn

Czekamy jeszcze na wyniki drugiego etapu.

Kamila Kochaniec

Dodano: 19 marca, 2013

Komentarze

Komentowanie wyłączone.