Krajowa „ósemka” stała się własnością gminy

Niemal rok zajęło GDDKiA uzyskanie wszystkich pozwoleń na użytkowanie nowo wybudowanego odcinka drogi S8, a co za tym idzie krajowa „ósemka” stała się, z mocy prawa, drogą gminną.

Odcinek, o którym mowa zlokalizowany jest pomiędzy skrzyżowaniem z łącznikiem AOW (na wysokości Mirkowa), a granicami gminy za Borową. Jego przejęcie wiąże się niestety z dużymi kosztami utrzymania, a te spadną na gminę. Najbardziej dotkliwym okresem będzie zima, kiedy drogę trzeba będzie regularnie odśnieżać. Wydatki muszą zostać uwzględnione w trwających pracach nad budżetem, co wpłynie na zmianę podziału środków w puli. Od tej chwili wszystkimi sprawami dotyczącymi utrzymania i bezpieczeństwa na drodze zajmować się będą urzędnicy gminy Długołęka. I to właśnie ich należy informować o wszelkich zauważonych utrudnieniach w postaci martwej zwierzyny, ubytków, uszkodzeń nawierzchni oraz problemów z oznakowaniem i sygnalizacją świetlną.

Katarzyna Wolicka

Dodano: 23 października, 2013

Komentarze

Komentowanie wyłączone.