Kwiaty ozdobią naszą gminę

W maju gminę ozdobi kilkadziesiąt tysięcy kwiatów. Akcja zostanie przeprowadzana w ramach programu poprawy estetyki i upiększania wsi. Wójt zachęca wszystkich do aktywnego udziału we wspólnym przedsięwzięciu.

W ramach akcji w każdej z 41 miejscowości zostały już wytypowane (przy udziale chętnych sołtysów, radnych i mieszkańców) miejsca, w których odbędą się nasadzenia. Wcześniej trzeba będzie jednak odpowiednio przygotować grunt – wyrównać teren, usunąć zalegające gałęzie i wymienić ziemię. Transport kwiatów i realizacja nasadzeń planowana jest na drugą połowę maja. – Już dziś gorąco zachęcamy wszystkich do włączenia się do akcji. Poprzez nasadzenia chcemy zintegrować naszych mieszkańców. Kwiaty będą wizytówkami wsi i mam nadzieję, że lokalne społeczności będą się o nie troszczyć – mówi inicjator akcji Iwona Agnieszka Łebek. Nasadzenia będą się odbywać pod okiem profesjonalistów, którzy pomogą mieszkańcom uzyskać spektakularny efekt. Wszystkich zainteresowanych przyłączeniem się do akcji prosimy o kontakt z Katarzyną Hełmecką z urzędu gminy pod nr tel 71 323 02 63 lub mailowo: k.helmecka@gmina.dlugoleka.pl. 

Dodano: 3 kwietnia, 2014

Komentarze

Komentowanie wyłączone.