Leroy Merlin Polska poszukuje pracowników

Leroy Merlin Polska poszukuje pracowników do sklepu przy ul. Granicznej we Wrocławiu.

Sklep przyszłości

O drugim wrocławskim sklepie Leroy Merlin Polska, który powstaje na ulicy Granicznej, rozmawiamy z dyrektorem sklepu Maciejem Jagiełą.

Jaki będzie nowy sklep Leroy Merlin we Wrocławiu?

Będzie to sklep przyszłości. Na jego kształt silny wpływ będą miały potrzeby naszych klientów, ale także technologia, która posłuży do zwizualizowania i poszerzenia oferty. Wraz z moim zespołem spędziliśmy setki godzin na dopracowywaniu detali dotyczących asortymentu, rodzaju usług dodatkowych i innych parametrów mających na celu zwiększenie komfortu zakupów. W naszym nowym sklepie klienci będą mogli korzystać z narzędzi mobilnych, np. ekranów dotykowych, które rozszerzą ofertę sklepu o artykuły dostępne na naszej stronie internetowej www.leroymerlin.pl. Nowością będą także ekrany wyświetlające filmy instruktażowe, które będą prezentować produkty oraz materiały edukacyjne odpowiadające na pytania, takie jak np.: Jak samodzielnie dobrać dopasowaną do łazienki kabinę prysznicową? Dodatkowo będziemy posiadać szeroką ofertę usług – od możliwości przygotowania projektu kuchni lub łazienki, po całkowite jej wykończenie, którym zajmie się nasz punkt montażowy. Nasi specjaliści będą udzielać również praktycznych porad oraz wykładów w specjalnie przygotowanym punkcie warsztatowym. Jego zaletą będzie także możliwość przetestowania przez klientów wszystkich produktów dostępnych w ofercie sklepu. Naszej uwadze nie umknęły również potrzeby najmłodszych – specjalnie dla nich, na terenie parkingu powstanie plac zabaw. Z całą pewnością mogę powiedzieć, że ten sklep zaprojektowaliśmy wspólnie z klientami.

Kiedy sklep zostanie otwarty, jak będzie można do niego dojechać i czym będzie się wyróżniał?

Otwarcie drugiego sklepu Leroy Merlin we Wrocławiu zaplanowaliśmy na wiosnę 2016 roku. Z zewnątrz budynek będzie wyglądał tradycyjnie, ale wnętrze będzie pełne nowoczesnych rozwiązań, które ułatwią klientom zakupy. Sklep zlokalizowany będzie w pobliżu Futura Park przy ulicy Granicznej. Dojazd z centrum miasta jest dogodny i zajmuje niespełna 15 minut. Od strony zachodniej znajduje się obwodnica Wrocławia, która łączy się z autostradą A4. Lokalizacja sklepu oraz wygodny dojazd komunikacją miejską czy samochodem powodują, że nie jesteśmy tylko w zasięgu mieszkańców Wrocławia, ale i całego regionu liczącego ponad 2,5 mln potencjalnych klientów.

Czy już rekrutujesz pracowników do sklepu? Na jakie stanowiska?

Tak, już rozpoczęliśmy proces rekrutacji. Podzieliliśmy go na dwa etapy: w pierwszej kolejności zrekrutowaliśmy kierowników, a w grudniu uruchomiliśmy proces rekrutacji na stanowiska handlowe i pracowników działów wsparcia. W naszym sklepie zatrudnienie znajdzie w sumie 140 osób. Ogłoszenia dotyczące poszczególnych stanowisk można znaleźć na stronie internetowej: www.kariera.leroymerlin.pl. Oczywiście nie zapominamy także o rozwoju osób, które już pracują w naszej firmie. W ramach rekrutacji wewnętrznej wyłoniliśmy doświadczone osoby, dla których otwarcie sklepu o powierzchni 10 000 m2 będzie kolejnym ciekawym projektem.

Jakie są Twoje oczekiwania wobec przyszłych pracowników? Na co stawiasz?

Ludzie to nasz największy kapitał, dlatego stawiam na osoby, które chcą się rozwijać, ludzi energicznych i pasjonatów zawodu, tych którzy dążą do znajdowania najlepszych rozwiązań. Zależy mi także na tym, aby mocną stroną mojego zespołu była nie tylko wiedza teoretyczna, mile widziani są więc także praktycy, majsterkowicze, czyli osoby, które znają się na specyfice naszego asortymentu. Zgodnie z naszym hasłem – „Różni eksperci jeden zespół” poszukuję zarówno osób z doświadczeniem jak i takich, które chcą się uczyć i wyróżniają się zaangażowaniem. Bardzo ważne są dla mnie: orientacja na klienta, entuzjazm i pozytywne nastawienie. Chcemy, aby klient czuł się w naszym sklepie dobrze i z satysfakcją do nas wracał. Równocześnie zależy nam na wysokim komforcie pracy. Dbamy o przyjazną atmosferę oraz rozwijamy współpracę. Wartości, którymi się kierujemy są niezależne od poziomu stanowiska czy działu, a wynikają z naszej kultury organizacyjnej. Wszyscy doskonale wiemy jak ważny jest zgrany zespół i ile można przez to osiągnąć.

Na co mogą liczyć pracownicy sklepu Leroy Merlin, który powstaje na ul. Granicznej?

Przede wszystkim na udział w bardzo ciekawym projekcie, który pozwoli im na decydowanie o tym, jak ma wyglądać ich przyszłe miejsce pracy. Od pierwszych dni zadbamy o to, by czuli się częścią firmy, a przede wszystkim odczuwali panującą w niej dobrą atmosferę. Komfort zapewni im odpowiedni staż i pozyskiwanie wiedzy pod skrzydłami doświadczonych pracowników. Oferujemy umowę na czas nieokreślony po okresie próbnym prywatną opiekę medyczną oraz bogaty pakiet benefitów i szkoleń. W firmie funkcjonuje system premii kwartalnych, zależnych od wyników działu i sklepu, pracownicy mają także możliwość uzyskania udziału w zyskach rocznych przedsiębiorstwa, a także skorzystania z akcjonariatu pracowniczego. Dodatkowo, wszystkim tym, którzy będą chcieli rozwijać się w strukturach naszej firmy, dajemy dostęp do wewnętrznych programów rozwojowych, które to umożliwiają.

Jak opisałbyś pracę w Leroy Merlin?

Praca w Leroy Merlin to pomaganie innym w realizacji marzeń związanych z domem i ogrodem. Inspirujemy, pomagamy w doborze środków, narzędzi, rozwiązań, zapewniamy kompleksową obsługę. Nasza kreatywność nie kończy się na asortymencie dostępnym na miejscu, ale staramy się zaspokoić potrzeby klientów poprzez realizację zamówień specjalnych. A co otrzymujemy w zamian? Największą satysfakcją jest dla nas klient, który wraca, podaje nam rękę, pamięta nasze imię. To dowód na to, że dobrze wykonujemy naszą codzienną pracę.

Z Maciejem Jagiełą rozmawiała Natalia Dydyńska

Dodano: 28 stycznia, 2016

Komentarze

Komentowanie wyłączone.