Listopadowy cykl wydarzeń z funduszami unijnymi już za nami !

W ramach cyklu wydarzeń z funduszami unijnymi Punkt Informacji Europejskiej UG Długołęka, w miesiącu listopadzie, zorganizował dla naszych mieszkańców: konkurs fotograficzny pt. „Długołęka w obiektywie – fundusze w tle”, V Konferencję Europejską z cyklu „Gmina Długołęka w Unii Europejskiej” oraz bezpłatne konsultacje Mobilnego Punktu Informacyjnego dotyczące wsparcia ze środków funduszy europejskich. Podczas V konferencji Europejskiej zaprezentowano najciekawsze projekty, które otrzymały dofinansowanie w gminie Długołęka w latach 2010-2015 oraz przedstawiono możliwości pozyskania środków finansowych przez naszą gminę w przyszłym roku. Gość specjalny Paweł Czyszczoń, dyrektor wydziału obszarów wiejskich z Urzędu Marszałkowskiego, zaprezentował założenia Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, natomiast Paweł Antoniewicz omówił tematykę rozwoju obszarów wiejskich z perspektywy Lokalnej Grupy Działania Dobra Widawa. Przedstawiciel Dolnośląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego Agnieszka Mirek, zaprezentowała różnice między perspektywami finansowymi 2007-2013 a 2014-2020 w kontekście rolnictwa i obszarów wiejskich. Tematyka wystąpień prelegentów w szczególności skierowana była do przedsiębiorców, sołtysów, kół gospodyń wiejskich. Na zakończenie konferencji ogłoszono wyniki konkursu fotograficznego pod hasłem „Długołęka w obiektywie – fundusze w tle”. I miejsce zajęła Joanna Gabara z Bykowa, nagroda za II miejsce trafiła do Ireneusza Borsa z Rakowa, a III miejsce ex aequo zajęły: Jolanta Czekalska z Godzieszowej oraz Anna Kowal-Gąska ze Szczodrego. Autorom najlepszych prac wręczono sprzęt elektroniczny (tablety i wieżę HIFI). Na zakończenie miesiąca pracownik Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego udzielał bezpłatnych konsultacji, w ramach Mobilnego Punktu Informacyjnego. Podczas konsultacji można było dowiedzieć się, czy planowane przedsięwzięcie kwalifikuje się do wsparcia z funduszy UE, jakie są zasady ubiegania się o dotację, oraz które instytucje są odpowiedzialne za poszczególne nabory wniosków. Konsultacje cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców, dlatego planujemy ponownie zaprosić Mobilny Punkt Informacyjny do naszej gminy w przyszłym roku.

Dodano: 27 listopada, 2015

Komentarze

Komentowanie wyłączone.