Mammobus stanie przed urzędem

Do gminy Długołęka po raz kolejny przyjedzie mammobus, a wszystkie panie w wieku od 50. do 69. roku życia będą mogły bezpłatnie przebadać swoje piersi.

Badanie zostanie przeprowadzone 14 lutego na parkingu przed urzędem gminy. Akcja cieszy się w sporym zainteresowaniem. W ubiegłym roku z bezpłatnego badania skorzystało w sumie ponad 200 mieszkanek. Wczesne wykrycie raka piersi daje bardzo duże szanse na całkowite wyleczenie. Profilaktyczne badania, znajomość czynników ryzyka, mogą pomóc w zmianie stylu życia, uczą świadomości własnego ciała, co w rezultacie może obniżyć możliwość zachorowania. 

Badania będą przeprowadzane w godzinach od 9.00 do 13.00 oraz od 14.00 do 17.00. 

Marta Bielawska-Wawryło

Dodano: 12 lutego, 2013

Komentarze

Komentowanie wyłączone.