Mammobus w naszej gminie

Już niedługo mammobus po raz kolejny odwiedzi naszą gminę, a panie w wieku 50-69 lat będą mogły skorzystać z bezpłatnych badań piersi.

Mammografia, czyli rentgenowskie badanie piersi, to najbardziej skuteczna metoda w diagnostyce wczesnych objawów raka piersi. Wczesne wykrycie tego nowotworu gwarantuje niemal 100% pewności na wyleczenie choroby, dlatego warto się badać. Co więcej, mammografia jest badaniem bezpiecznym i wykonywanym przy użyciu minimalnej dawki promieniowania rentgenowskiego.

Program bezpłatnych badań skierowany jest do kobiet w wieku od 50 do 69 roku życia, ponieważ w tej grupie wiekowej obserwowalny jest wzrost zachorowań na nowotwór złośliwy, jakim jest rak piersi. Panie w wieku do 50 lat lub powyżej 69 roku życia, nie młodsze niż 35, mogą również skorzystać z badania, za uiszczeniem opłaty w wysokości 80 zł oraz okazaniem skierowania.

Prosimy o wcześniejsze zarejestrowanie się pod nr tel: 801 080 007 lub 58 666 2 444 lub na www.fado.pl, a także przyniesienie ze sobą dowodu osobistego. Call Center czynne jest 7 dni w tygodniu – od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 20:00, natomiast w sobotę i niedzielę w godzinach 9:00 – 18:00. 

Badanie odbędzie się przed urzędem gminy 13 i 14 czerwca.

Dodano: 27 maja, 2013

Komentarze

Komentowanie wyłączone.