Marsjanie lądują w Łosicach!

Radiowa Trójka jest czwartą radiostacją w historii, która zdecydowała się na ten odważny krok – transmisję legendarnego słuchowiska "Wojna światów".

W czwartek, 26 lipca, słuchowisko zostało odtworzone w ramach festiwalu Nowe Horyzonty – „na żywo”, w ciemnej sali wrocławskiego kina Helios i na antenie Trójki. Tekst utworu był luźną adaptacją powieści H. G. Wellsa, osadzoną współcześnie w polskich realiach. W adaptacji Programu Trzeciego Polskiego Radia, Marsjanie rozpoczynają atak na ziemie lądując w Łosicach w Gminie Długołęka.

Słuchowisko Orsona Wellesa "Wojna światów" pochodzi z 1938 r. Było pozorowaną transmisją radiową z inwazji Marsjan, która już w trakcie emisji audycja wzbudziła wielkie panikę słuchaczy. Oczywiście transmisja Radiowej trójki nie wywołała takich emocji a słuchacze doskonale się bawili.

Cała audycja została udostępniona na stronie Programu Trzeciego Polskiego Radia

Dodano: 27 lipca, 2012

Komentarze

Komentowanie wyłączone.