Mirków – królestwem życzliwości

 
W Mirkowie nieprzerwanie od 1994 roku panuje Królestwo Niezwykle Uprzejmych Uczniów (KNUU). Dziś po raz 20. uroczyście celebrowało Święto Życzliwości. Jak co roku, w obecności Króla Uśmiecha VII w sali audiencyjnej odbywa się przyjęcie nowych poddanych do Królestwa Niezwykle Uprzejmych. Po pomyślnie zdanym egzaminie rekruci muszą zjeść ciasteczko uprzejmości, wypić eliksir życzliwości, a na końcu otrzymują klucz do ludzkich serc. 

O tym, że Mirków jest królestwem życzliwości wiedzą wszyscy. Ledwo przekraczając próg zespołu szkolno-przedszkolnego jesteśmy obdarowywani uśmiechem, życzliwością i masą bardzo przyjemnych niespodzianek, jak choćby skrzynka na życzliwe listy. Za jej pomocą każdy może złożyć wybranej osobie życzliwe życzenia. Pomysłodawcą akcji oraz założycielką klubu jest Grażyna Kupińska.
Tradycją szkoły jest organizacja corocznego Dnia Życzliwości. Jak co roku, w obecności Króla Uśmiecha VII w sali audiencyjnej odbywa się przyjęcie nowych poddanych do Królestwa Niezwykle Uprzejmych. Po pomyślnie zdanym egzaminie rekruci muszą zjeść ciasteczko uprzejmości, wypić eliksir życzliwości, a na końcu otrzymują klucz do ludzkich serc. 

W tym roku KNUU obchodził jubileusz 20-lecia. Wójt gminy Iwona Agnieszka Łebek złożyła na ręce dyrektora życzliwy prezent oraz podziękowania za wspaniałą inicjatywę. – Uśmiech jest receptą na wszystkie niepowodzenia, a życzliwość wobec drugiej osoby najcenniejszym prezentem, jaki można podarować. Nie jest łatwo spotkać dziś miejsce tak przyjazne i pełne uśmiechniętych twarzy, jak zespół szkolno-przedszkolny w Mirkowie. Z okazji jubileuszu przesyłam ogromny uśmiech i moc życzliwości dla wszystkich uczniów oraz pracowników szkoły w Mirkowie – mówiła podczas uroczystości pani wójt.

Adrian Walczyk

Dodano: 21 listopada, 2013

Komentarze

Komentowanie wyłączone.