Mistrzostwa w tabliczce mnożenia, czyli iloczyn pasji i zaangażowania

Po raz 15. w Brzeziej Łące odbyły się mistrzostwa Dolnego Śląska w tabliczce mnożenia. Na czas trwania zawodów szkoła przemieniła się w sprawnie funkcjonujący organizm, na którego sukces pracowali: rodzice, uczniowie, nauczyciele, pracownicy obsługi administracyjnej i technicznej oraz … absolwenci! Wszystko po to, by popularyzować zabawową formę uczenia się tabliczki mnożenia z wykorzystaniem specjalnych kart matematycznych.

Matematycznymi geniuszami w tym roku zostali uczniowie z: SP nr 10 we Wrocławiu, ZSP w Krośnicach, ZSP w Czarnym Borze, SP nr 3 we Wrocławiu, ZS w Brzeziej Łące, ZSP w Długołęce, SP nr 83 we Wrocławiu, ZS w Bielanach, SP nr 38 we Wrocławiu i SP w Węgrowie. Uczniom towarzyszyli ich niestrudzeni trenerzy oraz najwierniejsza publiczność – rodzice. Koncentracja, mobilizujący stres i napięcie nie odebrały uczestnikom mistrzostw dobrego humoru. W szkole, jak zawsze, panowała życzliwa atmosfera. Organizatorzy przygotowali dla uczniów oraz kibiców bufet, w którym oferowano ciepłe napoje, a o zaspokojenie podniebienia zadbali z kolei ODYSEUSZE, proponując miłośnikom mnożenia słodkie przekąski.

15. edycję tabliczki mnożenia od pierwszej do ostatniej minuty uświetniły swoją obecnością: pani Ewelina Kolinko – zastępca wójta oraz pani Halina Wierzbicka – były dyrektor szkoły w Brzeziej Łące. Nie jest tajemnicą, że mistrzostwa Dolnego Śląska zmuszają wszystkich zaangażowanych do spójnego i sprawnego działania. Wiernej publiczności nazwy: PRYMUS, KRZYŻAK, OLIMPIJCZYK nie są obce, natomiast dla widowni, która w matematycznych zmaganiach uczestniczy po raz pierwszy, zawody pokazują, że tabliczka mnożenia może stać się przyjemnością i to zapisaną przez wielkie „P”.

Umiejętności młodych matematyków co roku nagradzane są: dyplomami, medalami, pucharami i upominkami. W tegorocznej edycji fundatorami nagród byli: wójt gminy Długołęka, RR przy ZS w Brzeziej Łące, Bank Spółdzielczy (oddział Długołęka), firma Amber, państwo Marzena i Mariusz Kornaccy, firma P.H.U. Pindral, sklep GRADKA, Pan Marek Kotulski oraz firma Vibra.

– Korzystając z jubileuszu zawodów w mnożeniu, chcielibyśmy złożyć szczególne podziękowania pani wójt, która po raz kolejny wsparła naszą szkołę w organizacji mistrzostw oraz objęła je swoim patronatem. Dziękujemy również pani Halinie Wierzbickiej, która zaszczepiła w naszej placówce miłość do matematyki i nauczyła kochać ją nawet humanistów. Sukces organizacyjny byłby niemożliwy, gdyby nie pomoc szkoły podstawowej nr 3 we Wrocławiu, która od zawsze wiernie wspomaga nas w przeprowadzaniu wstępnych eliminacji – mówiła po zakończonych mistrzostwach Maria Szymerowska, dyrektor ZS w Brzeziej Łące. 

Więcej zdjęć na profilu Gmina Długołęka na Facebooku

Dodano: 25 kwietnia, 2013

Komentarze

Komentowanie wyłączone.