Młodzi wychowankowie siłą Łoziny

 
O poziomie polskiej piłki napisano już wystarczająco dużo, żeby po raz enty żalić się nad brakiem sukcesów, żenującej postawie polskich klubów w rozgrywkach europejskich, czy fatalnej reprezentacyjnej formie Lewandowskiego. My dziś o innym Lewandowskim, a właściwie o jego juniorach młodszych, którzy nie mają sobie równych.

Najlepiej rokującym zespołem w naszej gminie wśród juniorów młodszych jest KS Łozina. W rundzie jesiennej drużyna przegrała tylko jedno spotkanie i to nie z byle kim – WKS Śląsk Wrocław 2:4. Z pozostałymi drużynami Łozina rozprawiła się bezlitośnie, wygrywając nawet po 10:0. 

Nie liczą się umiejętności, a predyspozycje i wola walki

Kluczem do sukcesu juniorów jest bardzo wysoka frekwencja na treningach, pełne zaangażowanie i systematyczna ciężka praca. Większość chłopaków uczy się w zespole szkół im. Kazimierza Górskiego, gdzie na co dzień pracuje Wojciech Lewandowski, trener drużyny a w dodatku super nauczyciel wg „Gazety Wrocławskiej”. – Podczas lekcji przyglądam się uważnie jak grają chłopcy i staram się wyłowić tych, którzy naprawdę kochają piłkę nożną. Dla mnie nie liczą się umiejętności, nad nimi można zawsze popracować, liczą się predyspozycje i wola gry i walki – mówi trener. Wojciech Lewandowski jest bardzo zaangażowany w życie drużyny i jej sukcesy. W poszukiwaniu najlepszej kadry odwiedził nawet pobliskie boiska w Węgrowie, Boleścinie, Szczodrem i Dobroszowie. Większość kadry to jednak uczniowie z Łoziny.

Do młodych świat należy

Nie da się ukryć, że młodym chłopakom z małych miejscowości jest znacznie trudniej dostać się do klubów z wyższych lig, niż ich rówieśnikom z miast. Nie można jednak powiedzieć, że jest to niemożliwe. Taką szansę otrzymało trzech zawodników KS Łozina. Na konsultacje do kadry dolnego śląska powołano Tomasza Dejnekę, Piotra Kucharskiego i Michała Banacha. I to właśnie młodzi wychowankowie świadczą o piłkarskiej sile Łoziny. Trener seniorów Adrian Teodorczyk nie kryje satysfakcji, że dysponuje najmłodszą kadrą w lidze – Średnia wieku w naszej drużynie to 22 lata. W najbliższym czasie planujemy jeszcze odmłodzić zespół poprzez wprowadzenie trzech kolejnych juniorów. Po rundzie jesiennej zajmujemy trzecie (najwyższe w historii klubu) miejsce w klasie okręgowej, co tylko potwierdza, że do młodych świat należy – mówi Teodorczyk. – Fizycznie jesteśmy przygotowani na czwartą ligę, musimy się tylko lepiej zorganizować w okresie przygotowawczym – dodaje. Kropką nad i jest postawa drugiej drużyny z Łoziny, która podobnie jak juniorzy młodsi, przegrała w rundzie jesiennej tylko jedno spotkanie i zajmuje najwyższą lokatę IX grupy B-Klasy.

Adrian Walczyk

Dodano: 19 grudnia, 2013

Komentarze

Komentowanie wyłączone.