Młodzi, wykształceni, ale bezrobotni

Gminny Ośrodek Kultury w Długołęce zaprasza na otwarcie wystawy fotograficznej „Młodzi, wykształceni, bezrobotni” zorganizowanej pod patronatem Ośrodka Kultury i Sztuki we Wrocławiu.

Wystawa aktualnie prezentowana jest w gmachu Sejmu RP. Za kilka dni, prosto z Warszawy, przyjedzie do Długołęki. Ekspozycja prezentuje najciekawsze zdjęcia zgłoszone do konkursu odbywającego się w ramach projektu Dolnośląski Kalendarz Społeczny 2013. Jego celem jest zwrócenie uwagi na problemy dotykające współczesne społeczeństwo. Tematem tegorocznej edycji jest zagadnienie bezrobocia wśród absolwentów uczelni wyższych. Przedsięwzięcie zostało zorganizowane wspólnie przez Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu, Samorząd Województwa Dolnośląskiego oraz Uniwersytet Wrocławski. Prezentowane fotografie stanowią tło kalendarza, który ma na celu zainteresować opinię społeczną trudną sytuacją młodych ludzi, którzy ukończyli studia wyższe i mają problemy ze znalezieniem pracy.

Otwarcie wystawy odbędzie się w czwartek 11 kwietnia 2013 r. o godz. 17.00 w Urzędzie Gminy w Długołęce, ul. Robotnicza 12. Wydarzenie odbędzie w ramach cyklu „Kulturalne czwartki” prowadzonego przez Gminny Ośrodek Kultury.

Paweł Kamiński

Dodano: 3 kwietnia, 2013

Komentarze

Komentowanie wyłączone.