Mój Album – Moja historia

Szanowni Państwo!
Uprzejmie informuję, że Ośrodek Kultury i Sztuki, Instytucja Kulturalna województwa dolnośląskiego ogłosił konkurs skierowany przede wszystkim do młodzieży. Mój Album – Moja historia – to projekt, którego celem jest dokumentacja tamtych pierwszych powojennych lat, kiedy to zagospodarowywano nasz region, jego wsie i miasta. To opowieść o losach dziadków dolnośląskiej młodzieży.
W ich domach znaleźć można wiele starych rodzinnych fotografii i dokumentów, ich dziadkowie pamiętają swoją młodość, ich rodzice pamiętają opowieści swoich dziadków…
Z tych fotogramów i dokumentów, z tych relacji zbudować można album, pokazujący te pierwsze, dolnośląskie lata. Pokazać jak ludzie wtedy żyli, jak pracowali i uczyli się, jak świętowali w domach, kościołach czy pochodach…. Będzie to z pewnością ważny przyczynek do pokazania zwyczajnych a jednak niezwyczajnych losów Dolnoślązaków. Póki jeszcze żyją świadkowie tych lat.
Konkurs, pod patronatem wicemarszałka dolnośląskiego Radosława Mołonia trwać będzie do 15 października. Organizatorzy przewidują cenne nagrody dla wyróżnionych prac.
Powstanie również e-book, na który złożą się ciekawsze strony nadesłanych albumów. Oczywiście także wykaz zakwalifikowanych prac i nazwy szkół, do których uczęszczają uczniowie-autorzy.
Szczegóły i regulamin znajdą Państwo na stronie:
www.mojalbumrodzinny.pl
Zapraszamy też do odwiedzenia naszej strony na facebooku:
https://www.facebook.com/pages/M%C3%B3j-Album-Rodzinny-Moja-Historia/549366301767373

W imieniu marszałka Radosława Mołonia zachęcam do udziału w tym konkursie
Z poważaniem:
Wojciech Romanowski
Koordynator projektu
Dodano: 6 września, 2013

Komentarze

Komentowanie wyłączone.