Mrozu i Urszula wystąpili w Szczodrem

Impreza dostarczyła zebranym moc niezapomnianych wrażeń. Na samym początku wystąpiły gminne talenty – 10 najbardziej uzdolnionych osób z gminy Długołęka. Mieszkańcy uznali, że najlepiej zaprezentowała się Anna Miroforidu, która zaśpiewała piosenkę z repertuaru Janis Joplin. Wójt Iwona Agnieszka Łebek, wraz z ubiegłoroczną zwyciężczynią konkursu Kamilą Florek, przekazała na jej ręce czek na tysiąc złotych i obiecała pomóc w nagraniu demo. – Jestem dumna, że w gminie jest tak dużo utalentowanej młodzieży. Występy całej dziesiątki dały mi wiele radości i satysfakcji – komentowała konkurs Iwona Agnieszka Łebek.
Organizatorzy podkreślają, że atrakcyjne zestawienie gwiazd to dla nich priorytet. – Śledzimy najnowsze trendy muzyczne i staramy się zadowolić różne gusta muzyczne – stwierdza kierownik wydziału promocji gminy Anna Chomicka. Na scenie głównej swoje największe hity zaśpiewała zachwycająca Urszula. Tuż po niej zagrał charyzmatyczny zespół reggae – Naaman. Wokalistka – piękna Nadia, zaraziła publiczność energią. – Piękny koncert! Super energia! – komentował jeden z uczestników. Gwiazdą wieczoru był Mrozu, którego występ zgromadził tłumy fanów pod scenę. „Bo jak nie my, to kto“ – te wersy najpopularniejszej ostatnio piosenki słychać było nawet w Długołęce.

 
Plaża w parku, leżaki… i moc atrakcji
 
W tym rokuprzygotowano nie lada gratkę dla fanów sportu. Aż osiemnaście drużyn zaciekle walczyło o mistrzowski tytuł w Gminnym Turnieju Siatkówki na Piasku. Rozgrywki trwały dwa dni a finał miał miejsce podczas Dni Gminy Długołęka. Niezwykle emocjonujący mecz wygrała drużyna Bykowia, Bykowianie, Byków.
Park w ciągu kilku godzin wypełnił się po brzegi stoiskami i atrakcjami. Drużyna futbolu amerykańskiego Outlaws Wrocław dała pokaz swoich umiejętności i poprowadziła profesjonalny trening dla zainteresowanych. Największą frajdę mieli oczywiście najmłodsi uczestnicy imprezy. Dzieci skakały na trampolinach i szalały w gigantycznym wesołym miasteczku. Wspaniałą zabawę zapewnili animatorzy z Trampoliny Zabaw. Ciekawostką było miasteczko I Quest, gdzie dzieciaki zamieniały się na chwilę w prawdziwych naukowców. Na Dniach Gminy, jak zawsze, pojawili się lokalni rękodzielnicy oferujący szeroką gamę wysokiej jakości produktów. Wrocławski warsztat UNIKAT, kastumujący motocykle, wystawił swoje dzieła. Miłośnicy motoryzacji podziwiali i nie szczędzili pochwał, bo były to prawdziwe cacka. Organizatorzy zaplanowali bardzo dużo ciekawych atrakcji, ale pomyśleli także o chwili wytchnienia. Darmowa wypożyczalnia leżaków służyła wypoczynkowi na łonie natury. Pojawił się też akcent łączący przyjemne z pożytecznym – mieszkańcy mieli możliwość oddania krwi w specjalnym punkcie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.
 
To już 25 lat razem!
 
Wójt gminy Iwona Agnieszka Łebek każdego roku przyznaje specjalne wyróżnienia osobom, które swoją pracą i podejmowanymi inicjatywami wspierają gminę. Tym razem okazja była podwójna, gdyż obchodzimy jubileusz 25-lecia samorządu terytorialnego w Polsce. Zaszczytne tytuły trafiły do: Mieczysławy Dziubdzińskiej, Teresy Klimek, Wioletty Kowalskiej, Urszuli Kuzyk, Heleny Szyszki, Urszuli Zalewskiej, Jana Chorostkowskiego, Jana Jarosza, Izydora Kamińskiego, Wojciecha Kozaka, księdza Wacława Kuriaty, Janusza Światłowskiego i Janusza Zarzyckiego.
Dni Gminy Długołęka zakończyły się imprezą taneczną z zespołem In Love i pięknym pokazem fajerwerków, który rozświetlił niebo nad gminą. Wszystko co dobre, szybko się kończy, ale już niedługo kolejna okazja do wspólnej zabawy na powietrzu. Wójt Iwona Agnieszka Łebek zaprasza na Dożynki Gminne, które odbędą się 30 sierpnia w Piecowicach.
 
Co roku staramy się, aby Dni Gminy Długołęka zaskakiwały wielością atrakcji. Nie byłoby to możliwe gdyby nie wsparcie naszych sponsorów i partnerów. Serdecznie dziękujemy firmom:
FM GROUP Polska
JAMP sp. z o.o.
Leroy Merlin Inwestycje sp. z o.o.
Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A.
PIASKOPOL sp. z o.o.
Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego DACH BUD sp. z o.o.
Salon Kominków INFERNO
ZUH AGAZ PIOTR NOWAK – Auto Gaz Serwis
 

aut. Ewelina Anisimowicz

 
 

 
 

Dodano: 7 lipca, 2015

Komentarze

Komentowanie wyłączone.