Muzeum Historii Polski ogłasza kolejną edycję „Patriotyzmu Jutra” – ogólnopolskiego programu realizo

Szanowni Państwo,
 
Muzeum Historii Polski ogłasza kolejną edycję „Patriotyzmu Jutra” – ogólnopolskiego programu realizowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Program wspiera nowatorskie inicjatywy i twórczą działalność na rzecz edukacji historycznej, patriotycznej i obywatelskiej.
Finansowane w ramach Programu warsztaty, wystawy, programy dokumentacyjne, działalność wydawnicza i kampanie społeczne mają przybliżać i upowszechniać wiedzę z zakresu historii, zachęcać do pielęgnowania i samodzielnego badania polskiego dziedzictwa, kształtować rozumiejących swoją kulturę i świadomych swojej tradycji obywateli.
W ubiegłych latach wśród zrealizowanych projektów zainteresowaniem cieszyły się pomysły innowacyjne, o charakterze edukacyjnym, także artystycznym, wykorzystujące nowoczesne media i technikę jako środki przedstawiania i badania historii, także lokalnej. Do najbardziej popularnych typów nadsyłanych zgłoszeń należą nagrania świadków historii w ramach tzw. historii mówionej, często zaprezentowane w bardzo oryginalnej formie. Coraz częściej pojawiają się aplikacje na urządzenia mobilne. Wśród projektów znajdują się także trafiające szczególnie do młodzieży i studentów gry edukacyjne, gry miejskie i terenowe.
Muzeum Historii Polski zaprasza fundacje, lokalne stowarzyszenia, biblioteki, domy kultury i inne instytucje do zapoznania się z regulaminem tegorocznej edycji programu i do zgłaszania swoich projektów. Aby złożyć wniosek należy zalogować się pod adresem http://pj.hist.pl/pj_form/index.html (wnioski przyjmowane są tylko w wersji elektronicznej). Minimalna kwota dofinansowania to 5 tys. zł., a maksymalna – 50 tys. zł brutto. Muzeum Historii Polski przyjmuje wnioski do 31 stycznia 2014 roku włącznie. Więcej informacji można znaleźć na stronach http://www.muzhp.pl/ oraz http://www.mkidn.gov.pl/.
 
Pozdrawiam,
Dorota Lejkowska
                                                             Biuro Promocji, Rozwoju i Współpracy Zagranicznej
                                    Starostwo Powiatowe we Wrocławiu
tel. 71 72 21 804
 
 
Dodano: 10 stycznia, 2014

Komentarze

Komentowanie wyłączone.