Na dobrą zabawę nigdy nie jest za późno. Wkrótce ruszają Bale Seniora.

 
Na dobrą zabawę nigdy nie jest za późno. Najlepszym tego przykładem są coroczne bale seniora, czyli spotkania integracyjne dla najstarszych mieszkańców gminy. Najbliższe z nich odbędą się w połowie stycznia w Długołęce i Wilczycach. Ostatnim przystankiem będzie Mirków.

Zabawy dla seniorów są organizowane od siedmiu lat. Pomysłodawcą imprezy jest wójt gminy. – Bale są odpowiedzią na potrzeby naszych mieszkańców. Wiele starszych osób zgłaszało chęć wspólnego spotkania i zabawy. Pomyślałam, że najlepszym rozwiązaniem będzie organizacja corocznych balów seniora – mówi Iwona Agnieszka Łebek. Impreza na stałe wpisała się do kalendarza gminnych imprez. Zawsze odbywa się w okresie karnawału, na przełomie stycznia i lutego. Organizatorzy zapewniają seniorom bezpłatny dojazd na zabawę busem, powrót do domu, wyżywienie a także oprawę muzyczną. Frekwencja z roku na rok jest coraz większa. Stałymi przystankami imprez są: Wilczyce, Długołęka, Mirków, Borowa, Brzezia Łąka, Siedlec, Szczodre i Łozina. Strategiczne punkty umożliwiają dotrzeć na zabawę wszystkim seniorom z terenu gminy. – Na bale chodzę od samego początku i zawsze się świetnie bawię. Cieszę się, że gmina zapewnia bezpłatny dojazd na zabawę. W innym wypadku musiałbym iść pieszo a zimą mogłoby to być niebezpieczne dla takiego dziadka, jak ja – mówi 72-letni mieszkaniec Pasikurowic. Tegoroczne bale rozpoczną się 16 stycznia w Długołęce.

SPRAWDŹ KIEDY ODBĘDZIE SIĘ BAL W TWOJEJ MIEJSCOWOŚCI:

16.01 – zespół szkolno-przedszkolny w Długołęce, godz.17 (szkolna aula) – dla mieszkańców Kamienia i Długołęki
(odjazd busa godz. 16:45 z przystanku PKS w Kamieniu) 

23.01– gimnazjum w Wilczycach, godz.17 – dla mieszkańców Kiełczowa, Kiełczówka i Wilczyc
(odjazd busa godz. 16:30 z przystanku PKS w Kiełczówku – PKS przy kościele w Kiełczowie – Wilczyce) 

27.01– szkoła podstawowa w Szczodrem, godz.17 – dla mieszkańców Szczodrego i Domaszczyna
(odjazd autokaru godz. 16:30 z przystanku przy ul. Dębowej w Domaszczynie – ul. Trzebnicka przy sklepie – ul. Wrocławska przy kościele – sala w Szczodrem)

30.01 – zespół szkół w Łozinie, godz.17- dla mieszkańców Bierzyc, Budziwojowic, Jaksonowic, Kępy, Krakowian, Łosic, Łoziny, Michałowic, Skały, Węgrowa i Zaprężyna 
(odjazd autokaru godz. 16:00 z przystanku przy kościele w Jaksonowicach – przystanek PKS w Skale – przystanek PKS w Węgrowie – przystanek PKS w Krakowianach – Łozina)

03.02– zespół szkół w Brzeziej Łące, godz.17 – dla mieszkańców Brzeziej Łąki, Kątnej, Oleśniczki, Pietrzykowic, Piecowic oraz Śliwic
( I kurs busa: start godz. 16:00 z przystanku PKS w Oleśniczce – PKS w Kątnej – Brzezia Łąka) 
II kurs: start o godz. 16:30 z przystanku PKS w Śliwicach – PKS Pietrzykowice – Brzezia Łąka)

06.02 – zespół szkół w Siedlcu, godz.17 – dla mieszkańców Bąkowa, Bukowiny, Godzieszowej, Pasikurowic, Pruszowic, Ramiszowa, Siedlca i Tokar ( I kurs busa: start o godz. 16:00 z przystanku PKS w Ramiszowie – pętla w Pruszowicach – przystanek przy cmentarzu w Pasikurowicach – przystanek przy kościele w Pasikurowicach – Siedlec; II kurs busa start o godz. 16:40 z przystanku PKS w Bąkowie – PKS w Bukowinie – skrzyżowanie ul. Wrocławskiej i Energetycznej w Pasikurowicach – Siedlec) 

10.02 – szkoła podstawowa w Borowej, godz.17 (hala sportowa) – dla mieszkańców Bielawy, Borowej, Bykowa, Rakowa, Januszkowic, Dąbrowicy, Dobroszowa i Stępina 
( I kurs busa: start o godz. 16:00 na przystanku PKS w Dąbrowicy – PKS w Dobroszowie – PKS w Januszkowicach – przystanek obok kościoła w Stępinie – Borowa; II kurs busa: start o 16:45 przy świetlicy w Bykowie – Borowa)
 
13.02 – zespół szkolno-przedszkolny w Mirkowie, godz.17 – dla mieszkańców Mirkowa

Adrian Walczyk

Dodano: 3 stycznia, 2014

Komentarze

Komentowanie wyłączone.