Nadzwyczajna sesja rady – zmiany na stanowiskach

Znamy nowego przewodniczącego rady gminy Długołęka. Na dzisiejszej nadzwyczajnej sesji radni zadecydowali, większością głosów, że stanowisko obejmie Stanisław Azarewicz – dotychczasowy przewodniczący klubu "W przyszłość". W trakcie obrad rezygnację ze stanowsika wiceprzewodniczącego złożył Ryszard Mazur – jego następcą został Kazimierz Partyka. 

XXIV sesja rady gminy była nadzwyczajna nie tylko z nazwy. Podczas jej obrad doszło do znaczących zmian stanowiskowych wśród radnych. Najważniejszą wiadomością jest wybór nowego przewodniczącego rady gminy. Drogą głosowania został nim dotychczasowy przewodniczący klubu "W przyszlość" Stanisław Azarewicz. – Bardzo dziękuję kolegom radnym za zaufanie i powierzenie mi tak odpowiedzialnego stanowiska. Obiecuję, że z największą starannością będę reprezentował całą radę gminy. Przykro mi oczywiście, że Mirosław Duda złożył rezygnację, ale zrobię wszystko, żeby godnie go zastąpić – powiedział po głosowaniu Stanisław Azarewicz.

Wybór nowego przewodniczącego to nie jedyna zmiana stanowiska. Z funkcji wiceprzewodniczącego zrezygnował Ryszard Mazur. – Uważam, że naturalną koleją rzeczy po rezygnacji Mirosława Dudy jest wybór nowego zastępcy – argumentował swoją decyzję. Większością głosów radni przychylili się do prośby i zdecydowali, że nowym wiceprzewodniczącym będzie Kazimierz Partyka, dotychczasowy przewodniczący komisji rolniczej (to stanowisko przejęła Marzena Dzięgała).

Podczas sesji radni przegłosowali również decyzję o rezygnacji Krzysztofa Patera z funkcji radnego. Na kolejnych obradach podjęta zostanie uchwała o wstąpieniu na jego miejsce kandydata z tej samej listy, który w wyborach uzyskał kolejno największą liczbę głosów, a nie utracił prawa wybieralności.

Adrian Walczyk

PS. Bardzo dziękujemy panu Mirosławowi Dudzie za siedem lat pełnienia funkcji przewodniczącego rady oraz godne reprezentowanie naszej gminy. Lojalność, przyjaźń oraz pracowitość to słowa, które najlepiej opisują naszą współpracę. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy.

 

Dodano: 7 czerwca, 2013

Komentarze

Komentowanie wyłączone.