Najsilniejsza marka w Polsce

Długołęka zajęła pierwsze miejsce w ogólnopolskim konkursie „Markowy Samorząd 2014”. Wśród laureatów znaleźli się również Poznań, Polkowice i powiat Radzyński.


Finałowa gala drugiej edycji konkursu odbyła się w hotelu The Westin w Warszawie. Wśród gmin wiejskich najlepsza okazała się Długołęka, która wyprzedziła Stare Babice, Słupsk oraz Tarnowo Podgórne – ubiegłorocznego zwycięzcę. Radości z tytułu nie kryje Iwona Agnieszka Łebek. – Zawsze jest miło, kiedy podejmowane działania znajdują uznanie w oczach innych ludzi. Jednak dla mnie najważniejsi są mieszkańcy i to na ich zadowoleniu zależy mi najbardziej – mówi wójt. „Markowy samorząd 2014” to kolejny tytuł, którym może się pochwalić gmina. Nie tak dawno Długołęce przyznano tytuł „Przyjaznej Gminy 2013”, a Iwonie Agnieszce Łebek statuetkę „Eko Wójta 2013”. Wójt gminy znalazła się również w gronie dziesięciu finalistów ogólnopolskiego konkursu „Wójt Roku 2013”.
Główną ideą konkursu „Markowy Samorząd” jest wyróżnienie i nagrodzenie jednostek samorządu terytorialnego, którym udało się wypracować własną markę i konsekwentnie budują dobry wizerunek swojego regionu. Pod uwagę brane są również wskaźniki ekonomiczne oraz dynamika rozwoju. Uwagę komisji konkursowej zwróciły przede wszystkim dobre wyniki finansowe Długołęki na przestrzeni ostatnich lat oraz dobrze zaplanowana kampania promocyjna. Jurorzy docenili organizowane na terenie gminy eventy. Za wzorcową imprezę Długołęki uznano dożynki gminne, które integrują mieszkańców i utożsamiają ich z regionem, w którym żyją.

Adrian Walczyk

Dodano: 29 maja, 2014

Komentarze

Komentowanie wyłączone.