Nasz region, nasza tożsamość

Gminny Ośrodek Kultury w Długołęce przygotował dla mieszkańców kolejną miłą niespodziankę. Po wystawie "Młodzi, wykształceni, bezrobotni" adresowanej głównie do studentów, czas na projekt dla osób starszych. 26 kwietnia odbędzie się spotkanie w ramach cyklu „Nasz region, nasza tożsamość”, podczas którego będziemy mieli okazję posłuchać historii o pierwszych chwilach spędzonych na ziemiach zachodnich.

Program wydarzenia przewiduje m. in. projekcję filmów dokumentalnych z cyklu „Mój pierwszy dzień”, prezentujących historie pierwszych dni pobytu na ziemiach zachodnich, opowiedziane przez przedwojennych mieszkańcy Wileńszczyzny, Lwowa i okolic. Po projekcji odbędzie się dyskusja, której moderatorem będzie dr Ryszard Kessler z Europejskiego Instytutu Demokracji.

Projekt „Nasz region, nasza tożsamość” jest realizowany przez Stowarzyszenie na Rzecz Aktywności Twórczej i Wyrównywana Szans w Regionie „Nota Bene” we współpracy z Europejskim Instytutem Demokracji i Ośrodkiem Kultury i Sztuki we Wrocławiu. Projekt jest współfinansowany z budżetu województwa dolnośląskiego, a patronatem objął go wicemarszałek województwa dolnośląskiego Radosław Mołoń.

Spotkanie odbędzie się w piątek 26 kwietnia 2013 r. o godz. 17.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Długołęce. Wstęp wolny!

Paweł Kamiński

Dodano: 16 kwietnia, 2013

Komentarze

Komentowanie wyłączone.