Naziemna telewizja cyfrowa

Proces cyfryzacji telewizji na Dolnym Śląsku wchodzi w decydujący etap. 22 i 23 kwietnia na terenach byłych województw: wrocławskiego, legnickiego, wałbrzyskiego i części jeleniogórskiego nastąpi wyłączenie sygnału naziemnej telewizji analogowej. 

Zastąpienie dotychczas używanych nadajników analogowych i wprowadzenie na ich miejsce nadajników cyfrowych spowoduje, że odbiorcy telewizji uzyskają dostęp do większej liczby programów oraz lepszej jakości obrazu i dźwięku. Jednocześnie eliminacji ulegną zakłócenia, jakie występują przy nadawaniu analogowym. Do odbioru cyfrowej telewizji naziemnej nie jest konieczne podpisywanie żadnych umów, wystarczy telewizor z wbudowanym tunerem MPEG- 4. Konieczne będzie jedynie wyszukanie na nowo wszystkich programów. Starsze odbiorniki będą odbierać sygnał telewizyjny po podłączeniu odpowiedniego dekodera, koszt zakupu takiego urządzenia powinien zamknąć się w przedziale 100-150 zł. W większości przypadków nie ma potrzeby kupna nowej anteny. Wystarczy skierować instalację antenową w stronę nadajnika. Użytkownicy telewizji kablowych i satelitarnych nie muszą dostosowywać sprzętu.

Szczegółowe informacje dotyczące odbioru naziemnej telewizji cyfrowej znajdują się w zamieszczonym załączniku oraz na stronie www.cyfryzacja.gov.pl i pod numerem bezpłatnej infolinii 800 007 788.

Ulotka informacyjna

Wioleta Skorna

Dodano: 18 kwietnia, 2013

Komentarze

Komentowanie wyłączone.