Nowe otwarcie w kulturze

Za nami pierwsze spotkanie w ramach projektu „Otwieramy GOK… na nowo!”. Mieszkańcy mają możliwość zgłaszania swoich pomysłów na wydarzenia kulturalne w swoich miejscowościach. Siedem z nich zostanie wcielonych w życie.

W trakcie spotkania mieszkańcy mieli okazję podzielić się pomysłami na działania kulturalne w gminie. Wśród pierwszych, spontanicznych inicjatyw pojawiły się m. in. konkursy plastyczne, fotograficzne, rękodzielnicze, literackie, różnorodne warsztaty, teatr amatorski, chór, kabaret, wydanie książki, integracja mieszkańców a nawet wieczorki taneczne.

Jak przyznaje dyrektor GOK Paweł Kamiński:- Chcemy nawiązać do naszego jubileuszu 10-lecia i jednocześnie dokonać nowego otwarcia w relacjach z ludźmi. Chcemy być instytucją otwartą dla wszystkich i lepiej współpracować z mieszkańcami. Chcemy też korzystać z ich energii i pomysłów.

W pierwszym etapie projektu odbędą się konsultacje z mieszkańcami. – Najpierw chcemy poznać potrzeby kulturalne ludzi, a później ogłosimy otwarty nabór pomysłów. Selekcji dokonamy wspólnie z mieszkańcami – mówi Paweł Kamiński. Efektem projektu będzie realizacja pomiędzy od trzech do siedmiu inicjatyw, które zostaną sfinansowane z dotacji Narodowego Centrum Kultury. Łączna kwota dotacji wyniesie ok. 22 tys. zł.

Najbliższe spotkanie odbędzie się 12 czerwca o godz. 17.00 w świetlicy wiejskiej w Brzeziej Łące. 

Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne 2014

Zobacz reportaż z pierwszego spotkania "Otwieramy GOK na nowo" i subskrybuj nasz kanał na YouTube tutaj

Adrian Walczyk

Dodano: 5 czerwca, 2014

Komentarze

Komentowanie wyłączone.