„Nowy zawód – lepsze możliwości” – Bezpłatne szkolenia dla rolników

Firma Consultor Sp. z o.o. proponuje rolnikom oraz ich domownikom (również ubezpieczonym w KRUS) – mieszkańcom powiatu wrocławskiego – BEZPŁATNE szkolenia zawodowe w ramach unijnego projektu pt. „Nowy zawód-lepsze perspektywy”- bezpłatne szkolenia zawodowe dla osób odchodzących z rolnictwa.

Oferowane w projekcie kursy to:

Monter Izolacji Budowlanych – kurs przygotowuje do profesjonalnego wykonywania nowego zawodu: 120 godzin zajęć teoretycznych, opartych na programie nauczania w szkole zawodowej, kształcącej specjalistów izolacji budowlanych, oraz aż 140 godzin zajęć praktycznych zapewnia faktyczne nabycie nowych umiejętności i kwalifikacji. Nowe umiejętności mogą być kluczowe dla decyzji o założeniu własnej formy budowlanej, a na pewno przydadzą się również „na własnym podwórku”.

Kelner Barman z językiem angielskim – szkolenie polecane osobom, które lubią kontakt z innymi ludźmi, są komunikatywne i otwarte na nowe doświadczenia. Niezaprzeczalnym atutem kursu jest dwuzawodowość i moduł językowy – 80 godzin branżowego języka angielskiego, który na pewno będzie atutem w rozmowach z ewentualnym pracodawcą. Zajęcia praktyczne podczas kursu zapewniają faktyczne nabycie umiejętności zawodowych, a program nauczania przygotowuje również do uzyskania specjalności sommeliera czy baristy.

Organizator obsługi turystycznej – agroturystyka z podstawami przedsiębiorczości – szczególnie rekomendowany dla osób, które są zainteresowane turystyką, hotelarstwem i gastronomią, i chciałyby przekształcić swoje gospodarstwo w nowoczesne gospodarstwo agroturystyczne; podczas kursu, prowadzonego w działającym gospodarstwie agroturystycznym nie tylko zdobędą wiedzę z zakresu organizacji obsługi turystycznej, marketingu i sprzedaży usług, obsługi klienta oraz poznają atrakcje turystyczne i kulturalne swojego regionu – kurs powiększony jest o 40 godzin zajęć z podstaw przedsiębiorczości, w których uczestnictwo od strony praktycznej przygotowuje do prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Kontakt z właścicielem działającej agroturystyki pozwoli z kolei na skonfrontowanie wiedzy i oczekiwań z rzeczywistością rynkową i na pewno będzie inspiracją przy planowaniu własnej działalności w tym zakresie.

Organizatorzy zapewniają zwrot kosztów dojazdu na szkolenia, a także poczęstunek w trakcie szkolenia, materiały szkoleniowe, materiały do zajęć praktycznych.

Z organizatorami szkolenia można skontaktować się tel. 71/ 343 97 09, 500 026 596, lub mailowo: g.szewczuk@consultor.pl .

Strona internetowa projektu: www.nowyzawod.consultor.pl

Dodano: 1 marca, 2012

Komentarze

Komentowanie wyłączone.