Ograniczenia w przemieszczaniu się środkami publicznego transportu zbiorowego

Szanowni pasażerowie!

Informujemy, że w związku z przepisami wprowadzonymi na mocy rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 24 marca 2020 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii (Dz. U. 2020 poz. 522) zostały wprowadzone ograniczenia w przemieszczaniu się środkami publicznego transportu zbiorowego w rozumieniu art. 1a ust. 4 pkt 3a ustawy z dnia 20 czerwca 1992 r. o uprawnieniach do ulgowych przejazdów środkami publicznego transportu zbiorowego (Dz. U. z 2018 r. poz. 295),

środkami publicznego transportu zbiorowego można przewozić, w tym samym czasie nie więcej osób niż wynosi połowa miejsc siedzących.

W związku z powyższym na organizatorach transportu oraz przewoźnikach leżą dodatkowe obowiązki wynikające z w/w aktu prawnego. Stosowne informacje o liczbie pasażerów mogących poruszać się poszczególnymi pojazdami linii 9xx kursujących po terenie gminy Długołęka znajdują się przed wejściem do pojazdów i wynoszą:

nr boczny 145 – maks. 16 osób

nr boczny 501-511 – maks. 19 osób

nr boczny 514-516 – maks. 15 osób

nr boczny 523, 524 – maks. 13 osób

Jednocześnie informujemy, że w najbliższym czasie zostaną wprowadzone kolejne zmiany w rozkładach jazdy, których celem jest „zdublowanie” kursów (2 autobusy na raz) na najbardziej obleganych trasach. O dalszych zmianach będziemy Państwa informować na bieżąco.

Dodano: 27 marca, 2020

Komentarze

Komentowanie wyłączone.