Otwarcie wystawy „Młodzi, bezrobotni, wykształceni”

Prosto z Warszawy, a dokładnie z sejmu RP, do Długołęki trafiła wystawa „Młodzi, wykształceni, bezrobotni” zorganizowana pod patronatem Ośrodka Kultury i Sztuki we Wrocławiu. Można ją obejrzeć przez najbliższe dwa tygodnie w urzędzie gminy.

Otwarcie ekspozycji odbyło się 11 kwietnia w ramach comiesięcznego cyklu „Kulturalne czwartki”, organizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury. Prezentuje ona najciekawsze zdjęcia zgłoszone do konkursu odbywającego się w ramach projektu Dolnośląski Kalendarz Społeczny 2013. Jego celem jest zwrócenie uwagi na problemy dotykające współczesne społeczeństwo. Tematem tegorocznej edycji jest zagadnienie bezrobocia wśród absolwentów uczelni wyższych. – Problem bezrobocia wśród osób młodych jest niestety bardzo widoczny. Wielu studentów po kursach językowych, fakultetach, szkołach podyplomowych, ma problem z odnalezieniem się na rynku pracy. Przykro patrzeć jak wykształceni ludzie zamiast realizować się w wyspecjalizowanym zawodzie dorabiają na pół etatach. Wielu z nich wyjeżdża za granicę w poszukiwaniu lepszych zarobków – mówiła podczas otwarcia wystawy Ewelina Kolinko, zastępca wójta.
Przedsięwzięcie zostało zorganizowane wspólnie przez Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu, Samorząd Województwa Dolnośląskiego oraz Uniwersytet Wrocławski. Jednym z pomysłodawców inicjatywy jest wicemarszałek województwa dolnośląskiego Radosław Mołoń. Wystawa „Młodzi, wykształceni, bezrobotni” przemawia nie tylko bardzo chwytliwym hasłem, ale i doskonałymi zdjęciami. Prezentowane fotografie stanowią tło kalendarza, który ma na celu zainteresować opinię społeczną trudną sytuacją młodych ludzi, którzy ukończyli studia wyższe i mają problemy ze znalezieniem pracy. Wystawa będzie dostępna w Urzędzie Gminy Długołęka przez najbliższe dwa tygodnie.

Dodano: 11 kwietnia, 2013

Komentarze

Komentowanie wyłączone.