Pani Ewelina Kolinko nowym zastępcą wójta gminy Długołęka

5 grudnia na stanowisko wicewójta gminy Długołęka powołana została pani Ewelina Kolinko. Zastępca będzie prowadzić sprawy z zakresu wydziałów ochrony środowiska oraz planowania przestrzennego i gospodarki nieruchomościami. Ponadto będzie nadzorować pracę Zespołu Obsługi Ekonomiczno-Administracyjnej Jednostek Oświatowych, Gminnego Ośrodka Kultury, Gminnej Biblioteki Publicznej oraz Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Zapytaliśmy Panią Kolinko o kilka szczegółów z jej życia.

Czym zajmowała się pani przed objęciem stanowiska zastępcy wójta gminy Długołęka?
Nie pracowałam wcześniej w administracji publicznej. Przez dwa ostatnie lata zajmowałam się branżą budowalną. Zarządzałam pracownikami i pracowałam jako dyrektor wykonawczy w jednej z większych firm budowlanych w Dzierżoniowie. Przez 5 lat mieszkałam za granicą – w Hiszpanii – stąd moja pełna znajomość języka hiszpańskiego i realiów tamtejszego życia. Niestety sytuacja gospodarcza w kraju, a także ogromna tęsknota za domem i za rodziną spowodowały, że wróciłam do Polski.

Co ocenia Pani jako największe wyzwanie na nowym stanowisku pracy?
Na chwilę obecną bardzo dużym wyzwaniem jest dla mnie wprowadzenie nowej ustawy śmieciowej, bo przypomnę, że zajmuję się działaniami wydziału ochrony środowiska. Mam jednak dobry wzorzec, gdyż w gminie hiszpańskiej gdzie mieszkałam, ta ustawa została już wprowadzona, więc temat nie jest mi wcale obcy.

Czy zna pani gminę Długołęka?
Jestem osobiście związana z gminą Długołęka. Mieszkałam tutaj przez 25 lat, tutaj chodziłam do szkoły. Dopiero gdy wyszłam za mąż wyprowadziłam się i obecnie mieszkam w Dzierżoniowie ze swoją rodziną. Mam dwoje dzieci: 11-letnią córkę i 6-letniego synka. I mimo, że Dzierżoniów jest pięknym miastem to czuję, że tutaj jest mój dom. Znam tu prawie każdy kąt.

Co lubi pani robić w wolnym czasie? Jakie są Pani zainteresowania?
Praca zawsze stanowiła ważny element mojego życia i zajmuje mi dużo czasu, również poza standardowymi godzinami pracy. Jestem mamą dwójki dzieci, więc one są moim głównym zainteresowaniem. W związku z tym mam raczej mało czasu na pielęgnowanie swoich pasji. Jednak jeżeli tylko czas mi na to pozwala, staram się wyjeżdżać na narty. Mieszkam w Dzierżoniowie, więc mam blisko do ośrodków narciarskich. Tę pasję zaszczepił we mnie mój mąż i jest to nasze rodzinne hobby. Interesuję się również kulturą hiszpańską. Bardzo lubię kino hiszpańskie, zwłaszcza filmy Pedro Almodovara.

Dziękujemy za rozmowę i życzymy sukcesów i satysfakcji na nowym stanowisku.
Dziękuję bardzo.

Dodano: 6 grudnia, 2012

Komentarze

Komentowanie wyłączone.