Partnerstwu mówimy TAK! – podsumowanie roku 2012

Mamy trzech partnerów i bardzo to sobie chwalimy. Z pierwszym z nich „oficjalnie” spotykamy się już dziewięć lat, z drugim – osiem, a z trzecim – blisko cztery lata. Nasze relacje są bardzo dobre: odwiedzamy się, piszemy do siebie, dzwonimy, mailujemy…
Mowa oczywiście o naszych zagranicznych partnerskich gminach z Niemiec, Ukrainy i Włoch. Dowodem rozwijającej się między nami współpracy może być miniony rok 2012. Wspólnie pracowaliśmy nad projektami złożonymi do Komisji Europejskiej. Gdy pierwsza próba uzyskania dofinansowania na realizację dużego, międzynarodowego projektu skierowanego do osób starszych nie powiodła się, pojechaliśmy do Fossano (Włochy), aby wspólnymi siłami spróbować ulepszyć wniosek, a przy okazji omówić dalszą współpracę.     W 2012 r. spotkaliśmy się dwukrotnie z naszym najstarszym partnerem – miastem Velen. W lipcu tradycyjnie gościliśmy 30 osobową niemiecką delegację, natomiast w sierpniu dwuosobowa reprezentacja naszej gminy pojechała do Niemiec na uroczyste obchody nadania gminie Velen praw miejskich. Rozpoczęliśmy razem również przygotowania do jubileuszu 10 lat naszej współpracy, który przypada w obecnym roku 2013.
Z miastem Sarny na Ukrainie, mieliśmy okazję spotkać się w styczniu ubiegłego roku. Zaproszona ukraińska delegacja wraz z pozostałymi gośćmi i mieszkańcami naszej gminy uczestniczyła w ważnej dla nas uroczystości nadania tytułu honorowego obywatela gminy Długołęka panu Janowi Biliszczukowi i panu Rafałowi Dutkiewiczowi. Ponadto w sierpniu 2012 r. otrzymaliśmy zaproszenie na obchody 20. rocznicy oddania kościoła p.w. Przemienienia Pańskiego dla parafii rzymsko-katolickiej w Sarnach. Niestety przedstawiciele władz nie mogli uczestniczyć w wydarzeniu. Wójt gminy Długołęka przekazała życzenia z okazji jubileuszu, a także podziękowania za zaproszenie na uroczystość.

Karolina Hornicka

Dodano: 5 lutego, 2013

Komentarze

Komentowanie wyłączone.