Pasmo sukcesów uczniów z Brzeziej Łąki

21 kwietnia b.r. w ciepłą, słoneczną sobotę w Zespole Szkół w Brzeziej Łące odbyły się XIV Mistrzostwa Dolnego Śląska w Tabliczce Mnożenia. Po raz kolejny w murach naszej szkoły mogliśmy gościć najlepszych z najlepszych w tabliczce mnożenia z województwa dolnośląskiego. Jak zwykle nie zawiedli rodzice zawodników i sympatycy tego konkursu.

Zespół Szkół w Brzeziej Łące reprezentowali: Bęben Paweł, Mordon Mateusz, Raczkowska Julia, Hubicka Julia, Kuźniar Szymon, Udyrysz Xawery, Zając Magdalena, Górska Nikola, Zając Maciej, Dunajski Sylwester, Sybilak Weronika, Samulewicz Klaudia.

W tym roku my również możemy pochwalić się sukcesami:

  • Szymon Kuźniar – I miejsce „Krzyżak” (chłopcy klasa III), I miejsce „Olimpijczyk” (chłopcy klasa III)
  • Magdalena Zając – I miejsce „Krzyżak” (dziewczęta klasa III)
  • Xawery Udyrysz – II miejsce „Krzyżak” (chłopcy klasa III)
  • Paweł Bęben – III miejsce „Krzyżak” (chłopcy klasa II)
 
  • Klasyfikacja indywidualna – chłopcy klasa III (Szymon Kuźniar – I miejsce, Xawery Udyrysz – II miejsce)
  • Klasyfikacja klas III – II miejsce,
  • Klasyfikacja generalna szkół –IV miejsce.
W przyszłym roku zawodnicy obiecali powalczyć o jeszcze wyższe miejsca na „pudle”. Dokładne wyniki i wyjaśnienie, co kryje się pod nazwami „Krzyżak” i „Olimpijczyk” można zobaczyć na stronie www.zsbrzezia.edupage.org

Zawody przebiegały w miłej i sportowej atmosferze. Goście w przerwach między rozgrywkami mogli kosztować kawy, herbaty oraz ciast upieczonych przez rodziców Odyseuszy. Wygłodniali zawodnicy mogli posilić się pysznymi pierogami przygotowanymi przez rodziców uczniów klasy VI, zaś zwycięzcy otrzymali nagrody ufundowane przez sponsorów: Gminę Długołęka, Marzenę Kornacką – firma Meblobud, Bank Spółdzielczy w Długołęce, Pawła Ambrozika – firma Amber, firmę Wibra, Marka Kotulskiego – firma PAN SMAK oraz ZS w Brzeziej Łące. Wszystkim sponsorom bardzo DZIĘKUJEMY!

Nie zapominamy także o ogromnym zaangażowaniu i wkładzie pracy nauczycieli, rodziców, pracowników administracji i obsługi, dzięki którym XIV Mistrzostwa Dolnego Śląska w Tabliczce Mnożenia uznać należy za sukces uczniów, szkoły, środowiska.
A o sukcesach zawsze będziemy mówić, wspierać i doceniać.

Autor artykułu: Maria Szymerowska
Dodano: 8 maja, 2012

Komentarze

Komentowanie wyłączone.