Pasowanie na pierwszoklasistę

Piątek. Z pozoru dzień jak co dzień, jednak w zespołach szkół w Mirkowie i Łozinie od rana dało zauważyć się niezwykłe poruszenie – a wszystko za sprawą pasowania na pierwszoklasistów.

Zapewne każdy z nas pamięta pierwszy dzień w szkole i wszelkie emocje z nim związane. Dziś mogliśmy tę chwilę przeżyć raz jeszcze, z boku przyglądając się, jak nasze pociechy wkraczają na początek edukacyjnej ścieżki.

Ślubowanie poprzedzone zostało występami artystycznymi milusińskich, którzy – mimo pełnej sali gości –  nie czuli się stremowani. Chwilę później nastał moment, na który wszyscy czekali. Każde dziecko otrzymało piękny dyplom poświadczający początek edukacji. Jednak nie to wzbudziło w uczniach największe zainteresowanie. Prawdziwym hitem okazały się kolorowe prezenty, które do końca uroczystości były tematem numer jeden wśród maluchów.

Swoje święto obchodzili również gimnazjaliści. Dla nich z kolei rozpoczął się pierwszy poważny egzamin w życiu, który przyniesie ze sobą szereg poważnych decyzji i nowych znajomości, które często potrafią przetrwać przez wiele lat.
Wszystkim uczniom życzymy samych  sukcesów, a nauczycielom z okazji nadchodzącego Dnia Edukacji Narodowej wytrwałości i niewygasającej pasji dzielenia się wiedzą z innymi.

Dodano: 12 października, 2012

Komentarze

Komentowanie wyłączone.