Patriotyczany koncert w Długołęce

 Gminny Ośrodek Kultury w Długołęce oraz parafia pw. św. Michała Archanioła w Długołęce zapraszają do udziału w koncercie chóru „Piastuny” zorganizowanym z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Koncert odbędzie się w kościele parafialnym w Długołęce o godz. 16.30. Wcześniej organizatorzy będą rozdawać kokardy narodowe. Oprócz tego będzie można sobie zrobić zdjęcia z podobizną marszałka Józefa Piłsudskiego.

Chór „Piastuny” powstał w 2005 r. Działa przy Ośrodku Działań Społeczno-Kulturalnych „PIAST” we Wrocławiu. Członkami zespołu są ludzie w wieku 50+ , których łączy pasja śpiewania. Chór prowadzi adiunkt Akademii Muzycznej we Wrocławiu Ewa Grygar, kierownikiem chóru jest Henryk Macała. Większość członków chóru wywodzi się z Reprezentacyjnego Dolnośląskiego Zespołu Pieśni i Tańca "Wrocław". Repertuar chóru jest zróżnicowany. "Piastunów" można usłyszeć w kościele na mszy świętej śpiewających Gaude Mater Polonia, Ave Verum Corpus Mozarta oraz inne pieśni religijne i kolędy. 11 listopada w Długołęce chór wystąpi z dwuczęściową wiązanką piosenek patriotycznych w aranżacji profesora Jerzego Zabłockiego pt. „Kwiaty Polskie” i „Skarbiec Polski”.

 

Dodano: 4 listopada, 2013

Komentarze

Komentowanie wyłączone.