„Per aspera ad astra-kompleksowy projekt wsparcia osób niepełnosprawnych”

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie we Wrocławiu uprzejmie informuje, iż w dniu 12 grudnia 2012 r. o godz. 17.00 w Zespole Licealno-Gimnazjalnym w Długołęce, przy ul. Szkolnej 40 odbędzie się spotkanie informacyjne dotyczące projektu „Per aspera ad astra – kompleksowego projektu wsparcia samozatrudnienia osób niepełnosprawnych" skierowanego do osób niepełnosprawnych zamieszkujących teren Powiatu Wrocławskiego, w wieku pomiędzy 18 a 64 rokiem życia, nie posiadających zatrudnienia i nie prowadzących działalności gospodarczej.
Udział w tym przedsięwzięciu umożliwi osobom niepełnosprawnym przygotowanie się do prowadzenia działalności gospodarczej. Szkolenie zawierać będzie zajęcia z zakresu rejestracji i prowadzania działalności gospodarczej (64 godz.) oraz doradztwo grupowe i indywidualne obejmujące konsultacje grupowe psychologiczne w zakresie rozwoju indywidualnego potencjału uczestnika (m.in. asertywność, pewność siebie) oraz nabycia i udoskonalenia umiejętności społecznych jak również indywidualne doradztwo dla każdego uczestnika, w tym konsultacje psychologiczne indywidualne.
Ponadto 30 osób, które pomyślnie przejdzie etap szkolenia będzie mogło ubiegać się o wsparcie finansowe rozpoczętej działalności (dotacje inwestycyjne) w kwocie przeciętnie 32 500,00 zł dla każdego uczestnika oraz o podstawowe wsparcie pomostowe w kwocie średnio 700,00 zł/miesięcznie przez okres pierwszych 6 miesięcy prowadzenia działalności gospodarczej oraz 2 godz. doradztwa specjalistycznego miesięcznie. W projekcie przewidziano również przyznanie 20 osobom przedłużonego wsparcia pomostowego przez okres 6 miesięcznie w wys. średnio 800 miesięcznie wraz z 2 godz. doradztwa specjalistycznego w miesiącu.

Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej Projektu www.firmawpowiecie.pl, tel. kontaktowy: (71) 72 21 779.

Dodano: 6 grudnia, 2012

Komentarze

Komentowanie wyłączone.