Pielgrzymka konna do Łoziny

 
Po raz szósty miłośnicy koni wezmą udział w pielgrzymce do Łoziny. Wyprawa rozpocznie się 20 września spod kaplicy w Godzieszowej.
Zapisy przyjmowane są do 1 września.

Inicjatorem pielgrzymki jest ks. kardynał Henryk Gulbinowicz. Pierwsze spotkanie odbyło się w sanktuarium w Sobótce. Na prośbę uczestników bazę pielgrzymki przeniesiono do gminy Długołęka. Co roku w połowie września na trasie Siedlec-Łozina można spotkać pielgrzymów podróżujących na swoich koniach. – W pędzie życia codziennego brakuje nam chwil, kiedy wspólnie moglibyśmy się spotkać w życzliwej atmosferze, zapominając choć trochę o rywalizacji i współzawodnictwie. Aby wyjść naprzeciw tym pragnieniom, z powodzeniem organizujemy konną pielgrzymkę, na której spotykają się miłośnicy tych zwierząt – mówi Ks. Krzysztof Dorna, kapelan środowisk jeździeckich Archidiecezji Wrocławskiej. W pielgrzymce może wziąć udział każdy. Zgłoszenia są przyjmowane do 1 września pod numerem telefonu 601 843 294. Organizatorzy proszą by każdy uczestnik przywiózł ze sobą drobny poczęstunek, którym będzie się można podzielić. 

SOBOTA 20 września 2014
14:00 Zjazd konnych pielgrzymów (oporządzanie koni i zawiązanie wspólnoty)
17:00 Modlitwa w kaplicy w Godzieszowej; msza św. w intencji pielgrzymów; pamiątkowe zdjęcie.
18:00 Wspólnota stołu – braterskie spotkanie koniarzy w stajni w Siedlcu
21:00 Apel Jasnogórski
NIEDZIELA 21 września 2014
9:30 Odprawa
11:15 Utworzenie korowodu i poświęcenie pielgrzymów i koni
11:30 Wyjazd do Łoziny
13:00 Uroczysta msza święta
15:00 Powrót do Siedlca
16:00 Posiłek i zakończenie pielgrzymki

Adrian Walczyk

Dodano: 27 sierpnia, 2014

Komentarze

Komentowanie wyłączone.