Pierwszy dzwonek w roku szkolnym 2012/2013

Stało się, pierwszy dzwonek oznajmił początek roku szkolnego 2012/2013. Wakacje i wszystkie przyjemne wspomnienia z nimi związane możemy bezpiecznie schować do albumu i rozpocząć intensywny rok nauki. W Zespole Szkół im. Ks. Jana Twardowskiego w Siedlcu, po raz pierwszy odbyła się gminna inauguracja roku szkolnego, na którą zostali zaproszeni wszyscy dyrektorzy szkół z terenu gminy Długołęka oraz przedstawiciele Urzędu Gminy.

Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą, podczas której zgromadzeni na sali uczniowie powierzali w modlitwie prośby o szczęśliwy, nowy rok szkolny. Następnie, w celu wyróżnienia i promowania w środowisku lokalnym, najlepszych absolwentów szkół podstawowych, gimnazjów oraz Liceum Ogólnokształcącego w Długołęce, wójt gminy Długołęka – pani Iwona Agnieszka Łebek – wręczyła nagrody oraz dyplomy uczniom, którzy swoim wynikami w nauce zasłużyli na tytuły: „Absolwenta Szkoły Podstawowej Roku”, „Gimnajzalisty Roku” oraz „Licealisty Roku”. Wyróżnienia otrzymały również szkoły, które wypadły najlepiej podczas zewnętrznych egzaminów państwowych. Inauguracja roku szkolnego to początek nowych wyzwań, nie tylko dla uczniów, ale również dla rodziców, którzy powinni wspierać swoje dzieci w nauce i nie tylko wymagać od nich szacunku, ale również tym szacunkiem się dzielić. Nowe wyzywania staną również przed nauczycielami oraz dyrektorami szkół, których zadaniem jest edukacja naszej młodzieży. Wszystkim należą się życzenia pomyślności oraz sukcesu w nowym roku szkolnym, który oficjalnie musimy uznać za rozpoczęty.

Wyróżnienia dla uczniów:
Absolwent Szkoły Podstawowej Roku – Maria Wyrzykowska (Szkoła Podstawowa im. Wandy Chotomskiej w Kiełczowie)
Gimnazjalista Roku – Przemysław Magiera (Gimnazjum im. Ks. Jana Twardowskiego w Siedlcu)
Licealista Roku – Paulina Kaczmarczyk (Liceum Ogólnokształcące im. Olimpijczyków Polskich w Długołęce)

Wyróżnienia dla szkół:
Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Węgrowie
Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Długołęce
Publiczne Gimnazjum im. Olimpijczyków Polskich w Długołęce
Publiczne Gimnazjum im. Ks. Jana Twardowskiego w Siedlcu

Powołania na stanowisko dyrektora:
Pan Robert Trochała – dyrektor Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Węgrowie
Pani Iwona Gradzik – dyrektor Publicznego Gimnazjum im. Marii Curie – Skłodowskiej w Wilczycach.

Dodano: 3 września, 2012

Komentarze

Komentowanie wyłączone.