Pociąg do czytania gotowy do odjazdu

Stała przed urzędem lokomotywa, ciężka, ogromna i pot z niej spływał. Uff jak gorąco, a w dodatku bardzo wesoło. Wszystko za sprawą maluchów, które przyjechały pod urząd ciuchcią na kółkach, w ramach akcji Gminnej Biblioteki Publicznej „Pociąg do czytania”.

Z okazji obchodów roku Juliana Tuwima organizatorzy przygotowali dla przedszkolaków mnóstwo atrakcji. Na milusińskich czekały zabawy w plenerze, malowanie twarzy, zdjęcie z molem książkowym, słodkie co nieco, a na zakończenie wspólne odczytanie „Lokomotywy” przez znanego aktora Grzegorza Wojdona oraz panią wójt. Największą atrakcją przygotowaną przez organizatorów była przejażdżka prawdziwą ciuchcią, która co prawda nie jechała po torach, ale ulicami Długołęki.

Impreza wzbudziła ogromne zainteresowanie, a dzieciaki po zakończeniu zabawy nie chciały wracać do przedszkola. – Akcja przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. W imprezie uczestniczyło ok. 500 uśmiechniętych dzieci. Bardzo dziękujemy za gościnę pani wójt, całemu wydziałowi promocji, naszej policji, nauczycielom oraz rodzicom za czynny udział i pomoc w organizacji. Pociąg do czytania na pewno jeszcze nie raz odwiedzi Długołękę – nie kryła zadowolenia po zakończonej akcji Ewa Bubień, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej. My również mamy nadzieję, że „Pociąg do czytania” stanie się cykliczną imprezą. Inicjatywa jest wspaniała, a jej organizacja zasługuje na najwyższą notę.

Galeria zdjęć z akcji "Pociąg do czytania" dostępna jest na profilu Gmina Długołęka na Facebooku.

Dodano: 9 maja, 2013

Komentarze

Komentowanie wyłączone.