Podniebne walki w Bąkowie

Po raz kolejny niebo nad naszą gminą zostanie opanowane przez setki samolotów. W Bąkowie odbędą się zawody modeli latających. Piloci z całęgo kraju stoczą ze sobą podniebne walki samolotami z okresu I i II wojny światowej. 

Widowisko będzie świetną okazją do spędzenia czasu z rodziną oraz poznania szczypty historii lotnictwa. Poza zawodami, odbędą się pokazy modeli samolotów, szybowców, helikopterów oraz hexakopterów. Miłośnicy modelarstwa będą mogli dodatkowo obejrzeć wystawę pojazdów zdalnie sterowanych. Prawdziwą gratką dla małych i dużych chłopców będzie szkoła latania. Każdy będzie mógł się wcielić w rolę pilota dzięki symulatorowi lotów. Na zakończenie imprezy, podobnie jak w zeszłym roku, planowane jest wspólne ognisko. Impreza rozpocznie się o 10:30. Godzinę wcześniej wsytartują zapisy do zawodów. Organizatorami lotów nad Bąkowem jest sołectwo wsi Bąków oraz gmina Długołęka.

10 maja, start o 10:30. Wstęp wolny!

Program zawodów: 

9:30 – 10:00 – zapisy i rejestracja 
10:00 – 10:15 – odprawa i rozpoczęcie 
10:30 – 12:00 – pierwsza runda WWI i WWII 
12:00 – 13:30 – druga runda WWI i WWII 
13:30 – 15:00 – trzecia runda WWI i WWII 
15:10 – 15:15 – ogłoszenie wyników oraz składów walk finałowych 
15:20 – 15:30 – kontrola modeli finalistów (ważenie: pomiary i dokumentacja malowania) 
15:30 – 15:45 – finał WWI 
15:45 – 16:00 – finał WWII 
16:30 – 17:00 – wręczenie pucharów

Atrakcje dodatkowe: 

szkoła latania – Symulator 
pokazy modeli latających – samoloty elektryczne/spalinowe, szybowce, helikoptery elektryczne/spalinowe, hexakoptery 
pokazy modeli samochodów spalinowych/elektrycznych 
wspólne ognisko

Dojazd z Wrocławia: 

Przez AOW: Jadąc autostradową obwodnicą Wrocławia wjeżdżamy na drogę ekspresową S8. Zjeżdżamy na węźle Łozina. Po zjechaniu skręcamy w prawo i kierujemy się prosto do Bąkowa. 

Przez Psie Pole: Jadąc al. Sobieskiego (wyjazd drogi 98 na Warszawę), po minięciu zjazdu na Psie Pole, należy wjechać na wiadukt z drogowskazem Łozina. Następnie jadąc cały czas główną drogą, przejeżdżamy skrzyżowanie z łącznikiem AOW – Długołęka, mijamy Pruszowice, Domaszczyn i dojeżdżamy do Bąkowa.

Dodano: 16 kwietnia, 2014

Komentarze

Komentowanie wyłączone.