Pogoda nie odstraszyła dzieci

Pomimo kapryśnej pogody Gminny Dzień Dziecka w Brzeziej Łące przyciągnął tłumy maluchów.Oprócz typowo festynowych atrakcji, takich jak dmuchane zamki, trampolina i wata cukrowa na dzieci czekało wiele ciekawych konkursów. 

Sporym powodzeniem cieszyły się zajęcia plastyczne, podczas których dzieci projektowały modowe kreacje z gazet. Stworzone przez siebie ubiory prezentowały podczas pokazu mody ekologicznej na scenie. Tłumy przyciągnął również turniej Młody Mistrz, w którym dzieci mogły spróbować sił w sztuce walki Combat Kalaki. Nie inaczej było podczas warsztatów freestyle footballu, które poprowadził jeden z najbardziej utytułowanych freestylowców w kraju Paweł Skóra. Oblegane przez dzieci były także maszyny rysujące zaprezentowane przez Pawła Dudka. Wprawione w ruch wymyślne mechanizmy tworzyły niezwykłe rysunki, które dzieci chętnie zabierały na pamiątkę.

Atrakcji nie zabrakło również dla fanów muzyki. Na scenie wystąpili bowiem młodzi artyści. Wśród nich zaprezentowała się Ola Sakowska, wokalistka i blogerka, mieszkanka gminy Długołęka oraz Izabela Możdżeń, laureatka ubiegłorocznej i jurorka tegorocznej edycji Dolnośląskiej Ligi Talentów. Specjalny koncert dał też zespół Temperatura z Długołęki. Uwagę publiczności skupiali także młodzi tancerze z grupy Black Magic ze szkoły tańca MFIT Grzegorza Maskiewicza.

Gminny Ośrodek Kultury dziękuje za pomoc w przygotowaniu imprezy:
Elżbiecie Świerczyńskiej – sołtysce z Brzeziej Łąki
Klubowi Seniora w Brzeziej Łące
Piotrowi Dzieszukowi – Klub Sportowy Sabun
Jackowi Wierusowi – piekarnia Gina w Długołęce
Tomaszowi  Jackowskiemu
Firmie  "Perfecta"
Slepowi "Amber" w Brzeziej Łące

Paweł Kamiński
Fot. Marta Lejman-Trzcińska/GOK

Więcej zdjęć na profilu Gmina Długołęka na Facebooku

Dodano: 5 czerwca, 2013

Komentarze

Komentowanie wyłączone.