Polska Współczesna Muzyka Organowa – jubileuszowy koncert w parafii w Mirkowie

W sobotę o godzinie 18:30 w parafii pw. św. Brata Alberta w Mirkowie odbędzie się wyjątkowy koncert organowy w ramach II Festiwalu Studenckiego „Polska współczesna muzyka organowa”. To doskonała okazja do zapoznania się z współczesną muzyką organową w wykonaniu profesorów i studentów wrocławskiej Akademii Muzycznej. Obecni będą mieli również niepowtarzalną okazję do obejrzenia organów z bliska, które obchodzą swoje 5-lecie poświęcenia. 40-głosowe organy sprowadzone z Niemiec posiadają pięć głosów języczkowych, które naśladują poszczególne instrumenty orkiestry dętej. To właśnie one predysponują instrument do koncertowania. Serdecznie zapraszamy wszystkich do wspólnego koncertowania, tym bardziej, że na weekend zapowiadają pierwsze przymrozki. Im więcej osób w kościele, tym cieplej nam wszystkim.

Dodano: 26 października, 2012

Komentarze

Komentowanie wyłączone.