Powiatowe zawody strażackie

30 września w Kobierzycach odbyły się Powiatowe Zawody Pożarnicze OSP, w których udział wzięli przedstawiciele gminy Długołęka. Tradycyjnie nie zawiodły nasze panie, które w swojej kategorii były bezkonkurencyjne.

Reprezentantki OSP Borowa wypadły bardzo dobrze w pierwszej z konkurencji – sztafecie 7×50 z przeszkodami – a jeszcze lepiej w ćwiczeniach bojowych. W nich – z sumą punktów 64,3 – zajęły pierwsze miejsce, a w klasyfikacji generalnej zgromadziły aż 145,1 oczek. Starosta Powiatu Wrocławskiego, pan Andrzej Szawan, wręczając naszym zawodniczkom puchar, czek na kwotę pieniężną oraz okazałe medale, powiedział. – Tradycyjnie wypadłyście znakomicie. Gratuluję i jestem z was dumny! Naszą gminę godnie zaprezentowały jednak nie tylko panie. Panowie z OSP Szczodre i Borowa w klasyfikacji generalnej zajęli odpowiednio drugie i trzecie miejsce z dorobkiem 117,8 i 120,6 punktów. Świetnie radzili sobie również młodzi adepci pożarnictwa. Wśród drużyn chłopców młodszych brąz wywalczyli strażacy ze Szczodrego i Łoziny, natomiast wśród starszej kategorii brylowali przedstawiciele z OSP Łozina i Pasikurowice.

Zawody swoją obecnością uświetnili m.in.: starosta powiatu wrocławskiego Andrzej Szawan, przedstawiciel ZOW ZOSP RP woj. dolnośląskiego Andrzej Kłos, wójt gminy Kobierzyce Ryszard Pacholik, wójt gminy Żórawina Jan Żukowski, czy burmistrz Siechnic Milan Ušák. Z powodów zdrowotnych obecna na zawodach nie mogła być wójt gminy Długołęka – Iwona Agnieszka Łebek, której zapewne samopoczucie w dużej mierze zrekompensowali wynikami przedstawiciele naszych gminnych OSP.

Klasyfikacja zawodów:

Sztafeta 7×50 z przeszkodami: 1. OSP Św. Katarzyna. 2. Borowa. 3. Szczodre. (mężczyźni). 1. Borowa (kobiety). 1. Łozina. 2. Pasikurowice. 3. Rzeplin (chłopcy starsi, grupa I). 1. Św. Katarzyna (dziewczęta starsze). 1. Św. Katarzyna. 2. Chrząstawa Wielka. 3. Szczodre (chłopcy młodsi). 1. Chrząstawa Wielka (dziewczęta młodsze).

Ćwiczenia bojowe: 1. Św. Katarzyna. 2. Szczodre. 3. Borowa (mężczyźni). 1. Borowa (kobiety). 1. Pasikurowice. 2. Rzeplin. 3. Łozina (chłopcy starsi). 1. Św. Katarzyna. 2. Chrząstawa Wielka. 3. Szczodre (chłopcy młodsi). 1. Św. Katarzyna (dziewczęta starsze). 1. Chrząstawa Wielka (dziewczęta młodsze).

Klasyfikacja generalna: 1. Św. Katarzyna. 2. Szczodre. 3. Borowa (mężczyźni). 1. Borowa (kobiety). 1. Pasikurowice. 2. Łozina. 3. Rzeplin. (chłopcy starsi). 1. Św. Katarzyna. 2. Chrząstawa. 3. Szczodre. (chłopcy młodsi). 1. Św. Katarzyna (dziewczęta starsze). 1. Chrząstawa Wielka (dziewczęta młodsze).

Dodano: 30 września, 2012

Komentarze

Komentowanie wyłączone.